Značka Realme s velkou slávou globálně představila na veletrhu MWC 2023 telefon GT3 s dosud nerychlejším nabíjením 240 W. Nyní se tedy může plně věnovat dalším telefonům, které už připravují. Rozšíření se proto dočká produktová řada C, a to o model Realme C55. Telefon bude debutovat 7. března/marca v Indonésii ve 13 hodin tamního času. Prodeje telefonu začnou o den později.

Co nabídne telefon Realme C55?

Na představovačku už také upozorňuje speciální stránka na indonéském webu Realme. proto se můžeme podívat na některé z parametrů chystaného stroje. Začneme designem, který je celkem zajímavý. Realme C55 má kolem displeje úzké rámečky, brada je o něco málo širší. Ve středu horní části displeje je “díra” pro přední kameru. Zadnímu panelu dominuje modul hlavního fotoaparátu, který leží v levém horním rohu zad. Tvoří jej dvě velká okruží pro dva snímače, LED blesk je napravo od nich. Telefon půjde na trh ve dvou barvách s názvy Sunshower a Rainy Night.

Realme C55

Displej telefonu Realme C55 má úhlopříčku 6,52 palce a je typu LCD. Jeho rozlišení je FullHD+ a obnovovací frekvence dosáhla na 90 Hz. Na trh půjdou dvě paměťové konfigurace, konkrétně je to verze s 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště a pak i verze s 8 GB RAM a 256 GB vnitřní paměti. Typ procesoru stánky neuvádějí, ale spekuluje se o čipsetu Helio G88.

Baterie má podle upoutávky kapacitu 5000 mAh a podporuje rychlé nabíjení s výkonem 33 W. Dále vidíme, že primární snímač hlavního fotoaparátu má rozlišení 64 MPix a podporu AI. Údajně jej doplní 2 MPix senzor. Přední kamera má podle tipařů 8 MPix snímač. Dále výrobce avizuje podporu NFC a také to, že model Realme je velmi štíhlý a v pase má jen 7,89 mm. Očekáváme, že operačním systémem bude Android 13 s nadstavbou Realme UI 4.0. Ceny telefonu výrobce oznámí na představovačce.