Veletrhu MWC ve Španělsku se zúčastnila i společnost OnePlus. Sice tam neprezentovala a své novinky, ale spíš se zaměřila na produkty, které ještě letos představí. Tím hlavním je jejich první skládací telefon. Je pravda, že zvěsti o tom, že jej chystají kolují na síti už poměrně dlouho, ale stále jen ve velmi teoretické rovině. Poslední zpráva naznačila, že skládací telefon, případně telefony OnePlus, chtějí konkurovat stejným telefonům společnosti Samsung. A to i přesto, že někteří tipaři tvrdí, že v podstatě půjde o lehce upravené kopie skládacích telefonů Oppo.

Co říká OnePlus o svém prvním skládacím telefonu

Vraťme se ale k veletrhu MWC a k prezentaci OnePlus. Na ní zástupci společnosti oficiálně potvrdili, že opravdu skládací telefon chystají a jeho představení plánují na druhou polovinu letošního roku. K tomu, co můžeme od tohoto zařízení očekávat se vyjádřil i provozní ředitel společnosti, pan Kinder Liu. “Náš první skládací telefon bude mít charakteristické rychlé a plynulé ovládání OnePlus. Musí to být vlajkový přístroj, který v rámci designu nebude usedlý kvůli svému skládání, mechanickým technologiím a dalším aspektům. Chceme uvést na trh telefon, jehož cílem je být špičkou na dnešním trhu se skládacími zařízeními.”

Dále provozní ředitel OnePlus dodal, že jejich první telefon dostane tvar knihy, což znamená, že designově může soupeřit spíš se skládacími telefony Samsung Galaxy Z Fold, než s véčkovými modely Galaxy Z Flip. A dost možná se potvrdí i odhady tipařů, že půjde o přeznačený, ale mírně upravený Oppo Find N2. Ovšem v tomto směru se stále pohybujeme na poli spekulací.

Ať už to dopadne jakkoli, máme do uvedení skládacího telefonu stále dost času na to, aby výrobce odtajnil alespoň dílčí specifikace chystaného stroje. Očekávání jsou velká, stejně tak jako konkurence. V segmentu skládacích telefonů totiž operuje už poměrně dost výrobců, kteří své skládací modely pravidelně inovují. Navíc i zájem uživatelů o tento typ telefonů roste.