Vzhledem k tomu, že veletrh MWC 2023 pokračuje i dnes, podíváme se co nového se událo. Řady vystavovatelů rozšířila i značka Nothing. Kdy jinde také lépe prezentovat své plány a upozornit na nové produkty než právě zde. A proto Carl Pei, šéf Nothing, v Barceloně avizoval, co přinese jejich chystaný telefon Nothing Phone (2).

Carl Pei nám, jak je jeho zvykem, dávkuje informace po kapkách, takže ani na veletrhu MWC o chystaném modelu Nothing Phone (2) mnoho neprozradil. Soustředil se ale na to hlavní, a tím je u chytrého telefonu procesor. Připomeneme, že první telefon značky, Nothing Phone (1), pohání čipset Snapdragon 778G+. Ovšem model Nothing Phone (2) míří podstatně výš, jak na začátku roku potvrdil Pei.

Nothing Phone (2) vylepšen o procesor Snapdragon z řady 8

Pei i nyní potvrdil, že jejich první telefon chtěli připravit tak, aby splnil všechny požadavky, které jsou typické pro telefony střední třídy. Uvedení prvního telefonu zcela nové značky s vysokou cenou a nízkou ziskovou marží by bylo riskantní. Nyní se situace ale změnila a značka Nothing je připravená udělat další krok. Vývojářský tým se rozrostl a zvýšily se jejich příjmy. Tím se jim otevírají i možnosti na dalších trzích, na které svůj první telefon neposlali.

S modelem Nothing Phone (2) se chtějí primárně zaměřit na americký trh a tam nabídnout jejich telefon jako alternativu k telefonům Apple nebo Samsung. Je proto jasné, že musí připravit takový stroj, který míří mezi vlajkové lodi. V souvislosti s tím Pei uvedl, že telefon dostane procesor Snapdragon z řady 8. Sice neupřesnil, o který čipset z této řady půjde, ale nabízejí se rovnou dva. Prvním z nich je Snapdragon 8+ Gen1 a tím druhým Snapdragon 8 Gen2. Oba čipset mají velmi slušný výkon, ale liší se cenou. Další specifikace chystaného modelu Pei nezmínil, ovšem spekuluje se o 12 GB operační paměti, 120 Hz OLED displeji a také o 5000 mAh baterii. Termín uvedení tipaři odhadují na třetí kvartál letošního roku.