Značka Honor měla včera na veletrhu MWC v Barceloně velkou představovačku. Asi není potřeba připomínat, že na světě jsou zajímavé telefony řady Magic 5. Globálního uvedení se dočkal i skládací model Magic Vs. Ovšem to nebylo všechno. Svou premiéru zde odehrál i nový typ akumulátoru. Zní to sice jednoduše, ale jde o baterii přelomovou, která si zároveň odnáší světové prvenství.

Baterie Honor je založena na křemíko-uhlíkové bázi

Nových technologií chytrých telefonů přibývá doslova raketovým tempem. Jsou tu nové inovované procesory, displeje, fotoaparáty nebo třeba chladicí systémy. Na inovaci všech těchto součástí se pilně pracuje. Ale na větší inovace akumulátorů se tak trochu zapomíná. A to i přesto, že nabíjecí technologie neustále zvyšují svůj výkon a roste i kapacita baterií, které stále stojí na lithiové bázi. Ovšem Honor se podíval i na baterie a vyvinul první křemíko-uhlíkový akumulátor.

Stávající lithiové baterie mají sice vysokou hustotu energie, ale nový akumulátor značky Honor nabízí ještě o 12,8 % vyšší hustotu energie. V praxi to může znamenat, že kdyby výrobci nahradili běžný akumulátor s kapacitou 5100 mAh křemíko-uhlíkovou baterií, narostla by její kapacita na 5450 mAh aniž by se zvětšily její rozměry.

Při prezentaci nového typu baterie byl šéf značky Honor, pan George Zhao, poměrně stručný, přesto ale vysvětlil, proč je jejich nová baterie lepší. Asi tou hlavní výhodou je stálý dostatek energie. Jestliže u běžné baterie klesne napětí na 3,5 V, výrazně klesne i energie. Křemíko-uhlíkový akumulátor má však ale i v tomto případě až o 240 % energie víc. To úzce souvisí s již zmíněným navýšením hustoty energie. Vzhledem k tomu, že čínská verze telefonu Honor Magic 5 Pro má akumulátor s kapacitou 5450 mAh je možné, že je osazený právě křemíko-uhlíkovou baterií a výrobce ji tímto testuje v praxi.