Veletrh MWC ve španělské Barceloně právě začal a sešla se na něm spousta producentů a fanoušků mobilních technologií. Nechybí mezi nimi ani etablované čínské společnosti. A své polínko do ohně přiložil i OnePlus a uvedl koncepční model OnePlus 11 Concept s řadou inovativních technologií a prvků. Samozřejmě ještě před veletrhem se tipaři několikrát zmiňovali, že je tento koncepční telefon v přípravách. To ale nikoho nepřekvapilo, protože pár takových telefonů OnePlus už na svém kontě má. Jmenujme například OnePlus Concept One z roku 2020. Ale vraťme se zpět k právě uvedenému koncepčnímu stroji.

Jaké inovace nabízí OnePlus 11 Concept?

Především je potřeba říci, že OnePlus 11 Concept není určený pro masovou výrobu. Je spíš ukázkou nových technologií, které mohou být v budoucnu použity u běžných telefonů této značky. Hlavní inovací je chlazení Active CryoFlux. Název vypadá honosně, ale jde v podstatě o kapalinový chladicí systém s uzavřenou smyčkou, jaký například najdeme ve stolním počítači. Je ale značně miniaturizovaný pro telefon.

Systém chlazení dokáže snížit teplotu telefonu až o 2,1°C. To se promítne do lepšího výkonu při hraní her zvýšením snímkové frekvence o zhruba 3 až 4 snímky za sekundu. Chlazení také snižuje teplotu během nabíjení o 1,6°C a zkrátí dobu nabíjení o 30 až 40 sekund. Tím OnePlus 11 Concept posouvá laťku hranice chladicích technologií a dokazuje, že i u telefonů lze po úpravách použít chlazení herních počítačů.

Díky tomuto systému chlazení získal OnePlus 11 Concept i lehce futuristický vzhled zadního panelu. Záda jsou skleněná a tím pádem průhledná a je vidět kapalinu proudící systémem. Chladící kapalina díky technologii Cryoflux “světélkuje”, což je velmi efektní. Světélkuje i okruží kolem modulu fotoaparátu a aby byl efekt ještě působivější výrobce použil lept “Guilloché”, který se používá například při leptání složitých dekorativních prvků u klasických náramkových hodinek. V rámci specifikací je ale nový koncepční telefon stejný jako standardní model OnePlus 11.