Telefony Nokia jsou sice pro mnohé z nás legendami, ale už delší dobu nepatří mezi prémiová zařízení. Společnost HMD Global, která stojí za jejich výrobou, se sice párkrát pokusila o prémiový telefon, ale moc se jí to nepovedlo. Proto se začala orientovat na modely střední třídy a také na telefony, které jsou levné. Právě takové telefony výrobce drží nad vodou a proto oficiálně uvedl dva nové kusy ze základní produktové řady C. Jde o telefony Nokia C22 a C32.

Specifikace modelů Nokia C22 a C32

Prvním letošním telefonem z řady C, který se dostal na evropský trh je model Nokia C12. Na něj právě teď navázaly modely Nokia C22 a C32. I tyto stroje mají parametry základní třídy, ale jejich hlavním tahákem je baterie s až třídenní výdrží. Design právě uvedených telefonů odpovídá jejich ceně a navíc mají některé parametry společné. Oba mají 6,5 palcový LCD displej s rozlišením HD+, hrany čelního panelu jsou mírně zakřivené.

Dalším společným parametrem modelů Nokia C22 a C32 je akumulátor s kapacitou 5000 mAh, u kterého výrobce slibuje delší výdrž. Ovšem nabíjení má výkon jen 10 W, takže nabití potrvá poměrně dlouho. Výrobce ovšem tvrdí, že delší výdrži baterie pomáhá režim úspory energie založený na umělé inteligenci.

Telefon Nokia C32 je prvním modelem v “céčkové” řadě, který má primární 50 MPix snímač hlavního fotoaparátu. Doplnil jej 2 MPix makro objektiv. Přední kamera dostala 8 MPix senzor, který podporuje odemykání obličejem. Na postu procesoru najdeme čipset Unisoc SC9863A s 3/4 GB operační paměti a 64/128 GB interním úložištěm, které lze dále rozšířit. Snímač otisků prstů leží na hraně zařízení a operačním systémem je Android 13.

Nokia C22 má také duální hlavní fotoaparát, ale najdeme zde 13 MPix a 2 MPix snímače. Přední kamera je stejná jako u modelu C32. Typ procesoru výrobce nespecifikuje, ale uvádí, že jej doplnily 3 GB operační paměti a 64 GB dále rozšiřitelného interního úložiště. Záda telefonu jsou plastová a kromě hlavní kamery je tu i snímač otisků prstů. Nokia C32 je již v prodeji v barvách Charcoal, Autumn Green a Beach Pink a cena začíná na 129 euro (3050 Kč). Telefon C22 jde na trh v barvách Midnight Black a Sand s cenou 109 euro (2577 Kč).