Bullitt Group, inovativní britská společnost zabývající se výrobou a prodejem mobilních telefonů, představila svou novou vlajkovou loď telefonů Cat, Cat S75. Díky špičkovým odolným funkcím zvládne vše, co život přinese. Dokonce i ztrátu signálu. Kromě superrychlé konektivity 5G obsahuje Cat S75 také nejmodernější čip NTN (non-terrestrial network). Ten pochází od MediaTeku a je určen pro přímé připojení ke geostacionárním satelitům. A to až ve výšce 37 500 km nad zemí, což umožňuje odeslat zprávu nebo odeslat SOS, a to i v oblastech bez pokrytí mobilním signálem.

Jejich dosud nejodolnější telefon Cat S75 je vyroben tak, aby přežil. Je testován na extrémní podmínky opakovanými pády na ocelové plechy z výšky až 1,8 metru. Disponuje odolnosti vůči prachu, písku a nečistotám. Je vysoce vodotěsný, testován do hloubky 5 metrů. Také je schopen zvládnout i tlak vysokotlaké vodní trysky. Tím si vysloužil hodnocení odolnosti IP68 a IP69K. Tím to ale nekončí. Cat S75 byl také podroben přísnému testování Mil-Spec 810H. To zajišťuje, že telefon přežije extrémní teploty, vysokou vlhkost, podmínky slané mlhy, vibrace i pády.

Cat S75

Cat S75 Specifikace

Cat S75 lze čistit a dezinfikovat mýdlem a vodou nebo alkoholovými ubrousky. A zahrnuje technologii Bullitt’s Hygiene+. Všechny vnější povrchy zařízení obsahují antimikrobiální ionty stříbra.

Navzdory svým nadměrně odolným vlastnostem a 6,6” displeji (FHD+ 120Hz obnovovací frekvence a poměr stran 20:9) je Cat S75 tenký a velmi kompaktní. Baterie s kapacitou 5000 mAh poskytuje až 2 dny energie. Má podporu 15W rychlého nabíjení a bezdrátového nabíjení Qi. Je poháněn osmijádrovým 2,2 GHz procesorem MediaTek Dimensity 930, 6 GB RAM a 128 GB úložiště, které lze rozšířit pomocí MicroSD karty. Disponuje třemi fotoaparáty (50MP hlavní snímač, 8MP širokoúhlý snímač, 2MP makro snímač) s podvodním režimem na zadní straně a 8MP přední kamerou. Cat S75 dostal do vínku Android 12 a čeká dvě aktualizace operačního systému a 5 let bezpečnostních záplat.**

„Posledních 10 let nastavujeme standardy pro odolné telefony jak z hlediska spolehlivosti, tak inovací. A s hrdostí mohu říci, že s Cat S75 opět zvedáme laťku. S75 má všechny špičkové odolné vlastnosti, které byste očekávali od telefonu Cat. I v kombinaci s ultrarychlým 5G a přímým připojením k satelitu. S75 nabízí zcela novou úroveň odolnosti mobilní komunikace, které se jiné smartphony prostě nemohou rovnat. Toto je nejlepší telefon Cat, jaký jsme kdy vyrobili,“ říká Richard Wharton, spoluzakladatel společnosti Bullitt Group.

S75 a Bullitt Satellite Messenger

Cat S75 s Bullitt Satellite Messenger poskytuje nepřerušitelné spojení s kolegy, přáteli a rodinou. A to kdykoli se ocitnete na okraji pokrytí signálem. Je vždy připojen, takže nabízí vyšší produktivitu pro vaše podnikání i ve vzdálených oblastech bez signálu. Osamělí vzdálení pracovníci jsou ve větším bezpečí a krizová komunikace je odolnější. Neustálá komunikace je základem každého úspěšného podnikání. Nebo i jiné práce. Cat S75 má také podporu Android Enterprise a testovanou kompatibilitu s předními řešeními EMM.

„Satelitní technologie pro jakýkoli smartphone a to, co MediaTek přinesl se svým samostatným, na standardech založeným satelitním komunikačním čipem, je dalším velkým krokem v mobilní konektivitě. Navázali jsme úspěšnou spolupráci se společností Bullitt. Díky tomu jsme integrovali jsme naši technologii 3GPP NTN a čipovou sadu do prvních komerčně dostupných zařízení s obousměrným satelitním zasíláním zpráv,“ říká JC Hsu, Corporate Vice President a General Manager, Wireless Communications Business Unit ve společnosti MediaTek. „Je to významný pokrok pro vzdálené uživatele a pohotovostní služby. Ale tato technologie také dláždí cestu pro další jedinečné trhy satelitní komunikace a připojení chytrých telefonů.“

Bullitt Satellite Messenger: Poskytování technologie přímého satelitního mobilního telefonu pro obousměrné satelitní zasílání zpráv

Bullitt Satellite Messenger je první satelitní NTN založená na standardech 3GPP. Neboli „direct-to-satellite“ messaging služba pro mobilní telefony. Nový Cat S75 využívá čip MediaTek NTN a Bullitt Satellite Messenger pro přístup k síti geostacionárních satelitů. Ty poskytují dostupné a nepřetržité mezinárodní pokrytí.

Odesílání a přijímání zpráv nebo odesílání SOS žádosti o pomoc přes satelit vyžaduje předplatné a zařízení podporující NTN. Ale kdokoli, na jakémkoli telefonu, může přijmout zprávu od někoho, kdo používá službu Bullitt Satellite Messenger. Dostanou ji jako SMS a mohou odpovědět stažením bezplatné verze aplikace Bullitt Satellite Messenger pro iOS nebo Android, která je k dispozici v App Store nebo Play Store.

Předplatitelé služby Bullitt Satellite Messenger těží z dvanáctiměsíční bezplatné zkušební verze služby SOS Assist, která poskytuje nepřetržitý přístup k centrům nouzové reakce poskytovaných společností FocusPoint International. Tarify začínají již od 4,99 EUR měsíčně.

Cena a dostupnost Cat S75

Cat S75 je nyní k dispozici k předobjednání u vybraných operátorů a prodejců v celé oblasti EMEA. Cena v ČR od 14999 Kč včetně 3měsíční bezplatné zkušební verze tarifu Bullitt Satellite Messenger Essentials, který zahrnuje až 30 zpráv prostřednictvím satelitní komunikace za měsíc.

Cat S75 bude k dispozici pro první praktické ukázky na Showstoppers na MWC23 v Barceloně v neděli 26. února od 16 do 19 hodin, Maritime Museum a na stánku Bullitt, hala 7, stánek B50.