S hypertenzí, neboli vysokým krevní tlakem, se léčí jeden z osmi dospělých. Dle Světové zdravotnické organizace se s touto nemocí potýká celkem 1,28 miliardy lidí na celém světě a dá se říct, že se jedná o civilizační chorobu 21. století. Obzvláště důležitý je pro lidi s hypertenzí tzv. self-monitoring, tedy pravidelné měření krevního tlaku. Nosit s sebou každý den tlakoměr je však dost nepraktické. Moderní technologie jdou ale neustále kupředu a mají výborné řešení: chytré hodinky od Huawei, které mohou z hlediska přesnosti měření nahradit klasický tlakoměr. Řeč je o modelu Huawei Watch D, který teprve nedávno dorazil na český trh.

Zapomeňte na tlakoměr, stačí vám chytré hodinky od Huawei

Hodinky Huawei Watch D představují šikovného pomocníka v péči o zdraví. Pohodlně a jednoduše dokáží změřit krevní tlak, podobně jako klasický tlakoměr. Jedná se o jediný model svého druhu, který k měření využívá unikátní technologii namísto senzorů. Díky speciálnímu řemínku, ergonomicky tvarovaného vzduchovému polštářku a motýlkové sponě, které jsou navrženy tak, aby zůstaly stabilní během nafukování, zásadně zvyšují přesnost měření krevního tlaku. Snímač tlaku s vysokým rozlišením je tak přesný, že odchylka činí pouhé ±3 mmHg. To umožňuje měřit krevní tlak kdykoli, kdekoli a s maximální přesností. Jsou tedy ideální pro ty, kteří potřebují mít přehled o svém zdravotním stavu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Funkce šité na míru

Hodinky Huawei Watch D nabízí i další důležité funkce, jako je monitoring EKG nebo měření hladiny stresu. To potěší všechny uživatele, kteří se léčí se srdeční chorobou ale i ty, co o své zdraví aktivně dbají. Stres se měří po celou dobu nošení hodinek na zápěstí a následně se vyhodnocuje v praktickém datovém grafu. Uživatel tak má přehled o tom, kdy se jeho hladina stresu zvýšila a kdy naopak snížila. Ne méně užitečná je také funkce měření EKG, která funguje opravdu jednoduše – stačí podržet prst na spodním tlačítku hodinek po dobu 30 sekund ve správné poloze. Snadno tak zjistíte, zda máte pravidelný nebo nepravidelný srdeční rytmus. Po dokončení měření najdete kardiograf spolu s údaji v aplikaci Zdraví (Huawei Health), kterou si můžete nainstalovat do jakéhokoli chytrého telefonu.

Vše přehledně na jednom místě

Své výsledky můžete jednoduše zkontrolovat v aplikaci Huawei Health, kam se ukládají všechna data naměřená z hodinek. Výhodou je, že aplikace obsahuje také kardiografy z měření EKG. Všechna data tak budete mít k dispozici na jednom místě, a to z jednotlivých měření v průběhu celého měsíce. Ty pak můžete ukázat svému lékaři a využít je i jako podklad pro další léčbu nebo pro posouzení vašeho zdravotního stavu.

Velkým plusem je samozřejmě možnost stažení aplikace a následného spárování s hodinkami. Ať už vlastníte chytrý telefon se systémem Android, iOS nebo Huawei, aplikace je dostupná pro všechny platformy. Stačí ji stáhnout, spárovat a můžete jednoduše začít svou cestu za lepším zdravím. Ostatně, hodinky Huawei Watch D jsou na trhu právě za tímto účelem.