Mezi výrobci, kteří velmi rychle naskočili na vlnu véčkových skládacích telefonů je i společnost Motorola. S klasickými sklápěcími telefony měla letitou praxi, takže nebyl až tak velký problém ji oprášit a použít i u chytrých telefonů. Jejich první skládací véčkový chytrý telefon Razr spatřil světlo světa v roce 2019 a designem vycházel z kdysi populárních klasických “véček”. Následně každý rok došlo na vydání nového Razru a k radosti všech fanoušků byl telefon pokaždé vylepšený. Loňský model mile překvapil větším vnějším displejem, procesorem Snapdragon 8+ Gen1, větší baterií a vylepšeným sklopným pantem. Na to jaký design a vylepšení může mít letošní Motorola Razr 2023 se podíváme dnes.

První rendery telefonu Motorola Razr 2023

Véčkové telefony Razr jsou součástí velké trojice společně se Samsungem a Oppo, které také ve svém portfoliu véčkové telefony mají. Před pár dny se na globální trhy dostal véčkový model společnosti Oppo, který se zároveň stal králem velkých vnějších displejů. Na to kontroval Samsung, který slibuje u svého Galaxy Z Flip 5 ještě větší vnější obrazovku.

Ovšem pokud se podíváme na první renderované snímky modelu Motorola Razr 2023, nezbývá než smeknout. Vnější displej totiž zabírá skoro celou sklopenou polovinu telefonu. Ve vnější obrazovce jsou dvě větší okruží pro snímače hlavní kamery, LED blesk leží napravo od nich. Rendery na Twitteru zveřejnila tipařská legenda Evan Blass, takže se jim dá věřit. A zároveň můžeme dodat, že telefon Motorola Razr 2023 tímto vyhrává soutěž o největší vnější displej.

O dalších specifikacích telefonu Motorola Razr 2023 toho ale zatím příliš nevíme. Tipaři jen odhadují, že vnitřní displej bude mít obnovovací frekvenci 144 Hz a na postu procesoru údajně najdeme Snapdragon 8+ Gen1. To jsou ale parametry, které má i Razr 2022. Pokud se tedy tipaři nemýlí, bude největším vylepšením velký vnější displej a ostatní úpravy budou jen dílčí. Termín představení nového Razru tipaři odhadují zhruba na srpen/august, takže máme pořád dost času na podrobnější informace.