Mnoho společností vyrábějící chytré telefony v poslední době představují své vlastní čipy. Ty umožňují značkám získat větší kontrolu nad zpracováním a výpočetním výkonem svých zařízení. A Oppo se rozhodlo do tohoto závodu přidat a my čekáme na první Soc od Oppo. Ano, má již vlastní čipy s názvem MariSilicon Y a NPU MariSillicon X.

Ale skutečný SoC pro své smartphony Oppo zatím nemá. Nedávná zpráva však naznačuje, že čínská značka chce s opravdovým čipsetem přijít co nejrychleji. Chce si totiž udržet konkurenční výhodu na trhu chytrých telefonů. A podle zasvěceného zdroje by mohl být vlastní SoC uveden na trh dříve, než se očekávalo.

SOC OD OPPO PRÝ PŘIJDE NA TRH V ROCE 2024

Jeden z vedoucích pracovníků společnosti MediaTek nedávno oznámil, že Oppo chce mít na trhu vlastní SoC, aby dorovnalo konkurenci. Tento manager se o informaci podělil na fóru o zahraničních investicích na Tchaj-wanu. A info máme od renomovaného Weibo bloggera jménem Cell Phone Chip Expert.

To však není vše, o co se Weibo blogger podělil. Cell Phone Chip Expert také uvedl, že Oppo bude spolupracovat s tchajwanskou společností Taiwan Semiconductor Manufacturing Company. Ta je známější pod zkratkou TSMC a jedná se o továrnu, která je známá především výrobou procesorů Snapdragon a procesorů pro značku Apple.

SoC od OPPO

Bloger také uvádí, že křemík pro Oppo je již na stole. To znamená, že byl plně navržen a je připraven posunout se do dalšího kroku. Což nám říká, že jediné, co zbývá, je to, aby vlastní procesor prošel výrobním procesem. Bloger však naznačuje, že SoC pravděpodobně nevyjde dříve než v roce 2024.

Nicméně až se vlastní procesor objeví, čekáme jej ve smartphonech Oppo a OnePlus, která uvidíme na trhu v průběhu roku 2024. Zatím tedy nám nezbývá než trpělivě čekat, jak se nový procesor vyrovná SoC od Snapdragon a MediaTeku. Bude lepší? Či snad horší? Uvidíme.