Telefony řady Xiaomi 13 jsou už nějakou dobu v prodeji na čínském trhu, ale globální trhy na ně stále čekají. Nebude to ovšem trvat dlouho, protože představení modelů Xiaomi 13, 13 Pro a 13 Lite proběhne už za čtyři dny na veletrhu MWC. Poslední z telefonů této série, Xiaomi 13 Lite, je cenově dostupný a tipaři nedávno tvrdili, že jde vlastně o přejmenovaný čínský telefon Civi 2. Jestli ale dojde k nějakým úpravám parametrů pro globální trhy můžeme zjistit už teď, protože se jeho specifikace i rendery objevily na stránkách německého e-shopu Cyberport.

Specifikace a evropské ceny Xiaomi 13 Lite

Informace o telefonu Xiaomi 13 Lite na stránkách e-shopu nevydržely dlouho, protože prodejce stránku smazal. Ovšem dá se zobrazit verze uložená v mezipaměti, takže si všechny parametry a dokonce i evropské ceny můžeme projít. A začneme cenou, která je u verze s 8 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště v Německu nastavená na 499,90 euro. To je v přepočtu zhruba 11865 Kč. Výrobce ale prý představí i verzi s 256 GB vnitřní paměti, která pak údajně přijde na 549 euro (13027 Kč).

Podle výpisu parametrů na e-shopu má Xiaomi 13 Lite 6,55 palcový AMOLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů, jemností 402 ppi a obnovovací frekvencí 120 Hz. Stánky potvrdily i procesor Snapdragon 7 Gen1, který je ušitý na míru telefonům střední třídy. Operačním systémem je prý Android 12, ale tento údaj se nám zdá být nepřesný. Proto počkáme na oficiální potvrzení verze operačního systému.

Baterie modelu Lite má podle výpisu kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. A protože jde o telefon zaměřený na selfie kameru, leží v oválné “díře” ve středu horní části obrazovky hned dva snímače. Oba mají rozlišení 32 MPix. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. Druhý senzor funguje jako širokoúhlý objektiv a třetí jako makro objektiv. Na potvrzení specifikací dojde už brzy na představovačce.