I v tomto článku se podíváme na chystané skládací telefony společnosti Samsung. Letos pro nás chystají dva modely, a to véčkový Galaxy Z Flip 5 a klasický skládací model Samsung Galaxy Z Fold 5. O prvním z nich už víme, že dostane několik vylepšení, včetně většího vnějšího displeje. U druhého modelu to bude, zdá se, trochu naopak. Telefon jistě dostane zajímavé parametry i funkce, ale jedna mu přece jen chybí.

Proč Samsung Galaxy Z Fold 5 přijde o pero S Pen

Když společnost Samsung zrušila produktovou řadu Galaxy Note, která podporovala stylus, přenesla tuto podporu na skládací telefony Galaxy Z Fold. První model s podporou stylusu byl Galaxy Z Fold 3 v roce 2021 a následně i loňský Galaxy Z Fold 4. Stylus sice nebyl vestavěný a bylo jej potřeba dokoupit, ale použití pera S Pen i přesto mnohým uživatelům vyhovovalo. Jiní zase naopak volali po tom, aby výrobce zapracoval na vestavěném peru. Ovšem u skládacího telefonu jsou určité meze, které se zatím nedaří překročit a mezi ně patří i vestavěný slot pro stylus.

Není problém slot pro stylus přidat, ale telefon je pak poměrně dost tlustý. A to se také uživatelům nelíbí, protože chtějí, aby skládací telefon byl co nejtenčí. Navíc při snaze o to, aby skládací telefon měl vestavěný slot pro pero a zároveň nenabral na tloušťce, se výrazně zvýšily výrobní náklady. To samozřejmě znamená vyšší cenu výsledného produktu. Vypadá to tedy jako začarovaný kruh. Cestou jak z něho ven je úplně zrušit podporu stylusu. A právě pro tuto cestu se výrobce rozhodl. Takže chystaný Samsung Galaxy Z Fold 5 pero S Pen nebude podporovat.

Tyto informace najdeme na jihokorejských stránkách EtNews a k nim i malý, slibně vypadající, dovětek. Samsung prý stále pracuje na řešení, jak zeštíhlit stylus, zmenšit vestavěný slot a tak zachovat štíhlý design skládacího telefonu. Poptávka po perech vestavěných do skládacích telefonů totiž roste. Jestliže Samsung Galaxy Z Fold 5 bude bez stylusu, je možné že se jej opět dočkáme u další generace tohoto skládacího modelu.