Véčkové skládací telefony si získávají čím dál tím větší popularitu. A s rostoucí popularitou roste i počet výrobců, kteří je zařadili do svého portfolia. Nekorunovaným králem v tomto segmentu je společnost Samsung, která už několik let véčkové telefony vyrábí. Ovšem nyní mu na globálním trhu přibyl nový konkurent, a to telefon Oppo Find N2 Flip. Toto véčko společnosti Oppo má na globálním trhu šanci na úspěch hlavně proto, že má zatím největší vnější displej ze všech dostupných modelů. Tedy pokud jej porovnáme například s loňským modelem Galaxy Z Flip 4. Oppo telefon má také větší baterii, takže se Samsung musí docela snažit, aby jeho chystaný telefon Samsung Galaxy Z Flip 5 telefon Oppo překonal.

Samsung Galaxy Z Flip 5 prý dostane několik vylepšení

Na to, že Samsung musí svůj véčkový telefon Samsung Galaxy Z Flip 5 vylepšit poukazují i analytici, kteří sledují situaci na globálních trzích. Jeden z analytiků společnosti Display Supply Chain Consultants, Ross Young, už před několika měsíci tvrdil, že chystané véčko dostane vnější displej s úhlopříčkou 3,3 nebo 3,4 palce. Ve srovnání s loňským Galaxy Z Flip 4 je to opravdu značné navýšení.

Nyní se k úvahám o větší úhlopříčce vnějšího displeje modelu Samsung Galaxy Z Flip 5 připojil na Twitteru i tipař Ice Universe. Může prý s jistotou říci, že Galaxy Z Flip 5 má větší vnější displej než Oppo Find N2 Flip. V praxi by to tedy znamenalo úhlopříčku větší než 3,26 palce.

Ovšem je možné, že chystaný Galaxy Z Flip 5 nabídne i další vylepšení. Samsung totiž pracuje na nové konstrukci pantů, díky které nebude ohyb vnitřního displeje tak zřetelný. Právě to, že je na vnitřní obrazovce vidět pruh v místě ohybu mnohé potenciální kupce odradí. Kromě toho se spekuluje, že nový véčkový stroj bude vyrobený z lehčího materiálu. Jednoznačně je vidět, že si Samsung konkurenci plně uvědomuje a chystanému telefonu nadělí větší, než jen kosmetické úpravy.