Veletrh MWC 2023 v Barceloně je doslova za dveřmi a jako každým rokem bude pro fanoušky mobilních technologií velmi zajímavý. Na své si přijdou i ti, kteří uvažují o koupi nového chytrého telefonu, protože svou účast potvrdilo několik známých výrobců. Například Xiaomi zde globálně uvede tři telefony ze série Xiaomi 13 a na své fanoušky se těší i značka Honor. Ta zde představí tři telefony z řady Honor Magic 5, o kterých hovoří v superlativech. Jde o vlajkové stroje s procesorem Snapdragon 8 Gen2 a dalšími špičkovými parametry. To chce dokázat i standardní model Honor Magic 5, který prošel Geekbench testy.

Co potvrdily benchmarkové testy u modelu Honor Magic 5?

Potvrzených parametrů není mnoho, ale i přesto se na ně podíváme. Telefon Honor Magic 5 prošel Geekbench s kódovým označením PGT-AN00. Při testech jej poháněl osmi jádrový Qualcomm procesor s označením Kalama a primárním jádrem taktovaným na 3,19 GHz. Další čtyři jádra mají takt 2,8 GHz a jsou tu i tři jádra s taktem 2,02 GHz. Je tedy zřejmé, že je to skutečně procesor Snapdragon 8 Gen2.

Honor Magic 5 prošel testy s 12 GB operační paměti, ale mohou existovat ještě i jiné verze RAM. Operačním systémem je Android 13, ale i s tím jsme počítali. A jak vypadají výsledky testů? V Single-core testu nasbíral telefon 1411 bodů a ve více jádrovém testu pak 4584 body. V obou případech je to velmi slušné skóre, které avizuje vysoký výkon.

Co se dalších parametrů standardního modelu Magic 5 týče, můžeme čekat 6,8 palcový OLED LPTO displej s dynamickou obnovovací frekvencí 1 Hz až 120 Hz. Nechybí prý ani podpora až 100× hybridního zoomu a 10× optického zoomu u hlavního fotoaparátu. Čekat můžeme i baterii se slušnou kapacitou a rychlým nabíjením. Většinu specifikací zatím výrobce drží pod pokličkou, ale doufáme, že něco málo zveřejní ještě před představovačkou.