Společnost Xiaomi připravuje své telefony z řady 13 na cestu za hranice Číny. A kde jinde je uvést, než na populárním veletrhu MWC ve španělské Barceloně. Přesně tam představovačka proběhne už za pět dnů. Dojde na uvedení standardního modelu, dále pak modelu Pro a také i modelu Lite. Na Xiaomi 13 Ultra si počkáme trochu déle, a to zřejmě do dubna/apríla. Tím by se měla klasická série 13 uzavřít a výrobce se může soustředit na další “třináctkové” modely. Jde o telefony z řady Xiaomi 13T. Sérii 13S letos Xiaomi podle tipařů vypustí.

Co můžeme od telefonů Xiaomi 13T očekávat?

Na telefony Xiaomi 13T se zaměřil například tipař Mukul Sharma. Na Twitteru tvrdí, že má exkluzivní zprávy o tom, že Xiaomi testuje nové telefony v některých evropských a asijských zemích. A prý jde právě o modely z “téčkové” série. Nicméně jejich uvedení očekává až ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku.

K jeho názoru se přiklání i nám dobře známý tipař Digital Chat Station. I on říká, že práce na modelech Xiaomi 13T již běží a v sérii najdeme zřejmě dva telefony, a to standardní verzi a Pro verzi. Dodává, že Xiaomi 13T Pro výrobce pro čínský trh přejmenuje na Redmi K60 Extreme Edition, případně Redmi K60 Ultra.

Ostatně přejmenování telefonu ve verzi Pro z “téčkové” řady pro čínský trh není nic už neobvyklého. Podobnou strategii použila společnost Xiaomi i loni, kdy čínský model Redmi K50 Extreme Edition pro globální trh přejmenovala na Xiaomi 12T Pro. Ovšem provedla u něj drobné úpravy u foto výbavy, kdy původní 108 MPix snímač nahradila 200 MPix senzorem. Každopádně informací o telefonech Xiaomi 13T zatím moc nemáme. V této chvíli je totiž stále primární představení řady Xiaomi 13 na globálních trzích.