Asi se budeme trochu opakovat, ale přesto. Značka Realme nedávno představila na čínském trhu telefon GT Neo 5. Na trh šel ve dvou verzích, z nichž jedna podporuje velmi rychlé nabíjení s výkonem 240 W. Ovšem výrobce nesdělil, zda a kdy se tento telefon dostane na globální trhy. Nicméně krátce po představovačce avizoval, že na veletrhu MWC 2023 představí nový model s takto rychlým nabíjením. Jeho název je Realme GT 3 a v Evropě jej uvidíme už 28. února/februára. Každopádně s globálním modelem GT 3 ještě značka Realme neřekla své poslední slovo. Podle zprávy CEO Realme China, pana Xu Qi, chystají i čínskou verzi tohoto stroje. Název bude stejný, specifikace ale jiné.

Čínský Realme GT 3 bude výkonný

Asi jednoduše můžeme říct, že čínská verze Realme GT 3 bude vylepšená. A podle toho, že CEO Realme China naznačil, že telefon vydají v Číně na konci letošního roku, je jedno z vylepšení poměrně nasnadě. Telefon dostane nový vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen3. Vydání tohoto čipsetu uvidíme na podzim, ale už nyní probíhají předběžné benchmarkové testy Geekbench 5, kde v Single-core testu získal 1930 bodů a ve více jádrovém testu 6236 bodů.

Připomeňme, že Snapdragon 8 Gen2 je postavený na 4nm výrobní technologii a tipaři předpokládají, že v případě Snapdragonu 8 Gen3 Qualcomm využije 3nm výrobní technologii TSMC. Výkon procesoru tedy výrazně poskočí nahoru. Nu a pokud jej Realme skutečně použije u chystané čínské verze Realme GT 3, bude to skutečné výkonnostní monstrum.

Samozřejmě v této chvíli jen spekulujeme, protože CEO Realme China je velký tajnůstkář a informaci o parametrech chystaného telefonu pečlivě střeží. Ale vzhledem k tomu, že jak do vydání procesoru Snapdragon 8 Gen3, tak i do vydání čínské verze GT 3 zbývá ještě řada měsíců, počkejme na další zvěsti tipařů. Ti si jistě nenechají ujít příležitost zjistit o tomto stroji něco víc.