Značka Poco nedávno představila na globálních trzích dva telefony řady X5, jmenovitě Poco X5 a X5 Pro. Pro české fanoušky značky je jistě dobrou zprávou, že se tyto stroje prodávají i u nás za celkem slušné ceny. Ovšem podle posledních informací na stránkách MySmartPrice se chystá další rozšíření této série. V přípravách je model Poco X5 GT, který dorazí už zřejmě brzy, protože získal singapurskou certifikaci IMDA.

Odhadované specifikace modelu Poco X5 GT

Kromě singapurské certifikace IMDA, kterou telefon Poco X5 GT prošel s kódovým označením 23049PCD8G, získal i indickou certifikaci BIS. Zde má kódové označení 23049PCD8I. Z označení je patrné, že v Singapuru certifikovaný model je globální, a to podle písmena G na konci označení. Naopak model s certifikací BIS je určený pro indický trh. A podle parametrů, které odhadují tipaři a potvrdily obě certifikace bude tím nejvyšším modelem z celé řady Poco X5.

Z certifikačních výpisů vyčteme, že Poco X5 GT podporuje 5G sítě, Wi-Fi, Bluetooth a NFC. Tipaři k tomu ale dodávají, že s nejvyšší pravděpodobností jde opět o přeznačený telefon Redmi, tentokrát Redmi Note 12 Turbo. Nakonec není se čemu divit, protože Poco je králem rebrandingu a originální telefon abychom v jejich portfoliu pohledali.

A jaké specifikace tedy tipaři u modelu Poco X5 GT odhadují? Počítají s 6,67 palcovým AMOLED displejem s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Zajímavé jistě je, že na postu procesoru najdeme čipset Snapdragon 7 Gen2. Doplní jej údajně až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Kromě toho tipaři předpokládají, že i foto výbava bude podobná jako u čínského Redmi Note 12 Turbo, což znamená trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem. Čekají také baterii se slušnou kapacitou a podporou rychlého nabíjení. Ale v této chvíli jde jen o odhady. Také zatím nevíme, jaké specifikace má procesor Snapdragon 7 Gen2, protože ani ten zatím Qualcomm nepředstavil.