Společnost Xiaomi své globální fanoušky už nebude dlouho napínat a telefony z řady Xiaomi 13 uvede na veletrhu MWC 2023 už za necelý týden. V Evropě přivítáme standardní model, dále pak model Pro a také i model Lite. Ovšem na model Xiaomi 13 Ultra si ještě chvíli počkáme. Ano, i tento telefon tentokrát poputuje na globální trhy, což loni potvrdil CEO Xiaomi, pan Lei Jun. K tomu jen dodáme, že model Ultra si výrobce zpravidla nechával jen pro čínský trh. Přesný termín uvedení sice zatím neznáme, ale tipaři odhadují, že globální představovačka proběhne v dubnu/apríli.

Xiaomi 13 Ultra na reálné fotce a renderu

Vzhledem k tomu, že do dubna zbývá ještě dost času, ukrátíme si ho novými zprávami. Telefon Xiaomi 13 Ultra se totiž objevil nejen na renderovaném obrázku, ale také na reálné fotce a oba snímky odhalují design zadního panelu. Nutno říci, že výrobce se odvážně pustil do přepracování modulu hlavního fotoaparátu, který je skutečnou dominantou zad telefonu. Je velký, kruhový a zabírá celou jednu třetinu panelu. Navíc plocha pod okružím je vystouplá, což ještě zdůraznilo velikost fotoaparátu.

Uprostřed kruhu zřetelně vidíme nápis Leica, který nenechá nikoho na pochybách s kým Xiaomi spolupracovalo při vývoji optiky. Dále jsou v okruží čtyři snímače a duální LED blesk. Povrch zadního panelu má jemnou texturu a zdá se, že je pokrytý veganskou kůží. V podstatě totéž vidíme i na starším renderovaném obrázku. Design ale zatím výrobce nepotvrdil.

Co se parametrů týče, máme také jen kusé informace. Tipaři momentálně jen odhadují, že fotoaparát Xiaomi 13 Ultra dostane 1 palcový snímač Sony IMX989 s rozlišením 50 MPix a periskopický snímač neznámého rozlišení. Displej je prý typu E6 Super AMOLED se zakřivenými hranami. Počítáme i s procesorem Snapdragon 8 Gen2 s 16 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. A to je zatím asi tak vše. Doufáme, že už brzy se dozvíme podstatně víc.