Tipaři už nějakou dobu avizují, že značka Vivo chystá globální představovačku telefonů řady Vivo V27. Na oficiální představení dojde na indickém trhu, což potvrdila i upoutávka na oficiálním twitterovém účtu Vivo India. Termín prezentace výrobce stanovil na 1. března/marca a na svém webu už také připravil pro chystané telefony speciální stránku.

Co zatím víme o telefonech řady Vivo V27?

Na indickém webu značky Vivo zatím ale narazíme jen na snímky a strohé informace o modelu V27 Pro. A to i přesto, že v sérii najdeme i modely Vivo V27 a V27e. Těžko tedy říci, zda všechny telefony budou debutovat současně a nebo postupně, kdy nejdříve dojde na u vedení Pro modelu. Zatím se proto zaměříme na tento telefon. Podle snímků na upoutávkách a vlastně i na webových stránkách je nám jeho design povědomý. Zdá se totiž, že jde o loňský čínský telefon Vivo S16 Pro, který se na globální trhy nedostal. Výrobce jej přeznačil a uvede jej pod sérií Vivo V27.

Vidíme, že telefon má zakřivené boční hrany pod úhlem 60°. Kolem displeje jsou velmi úzké rámečky včetně brady a jeho obnovovací frekvence dosáhla na 120 Hz. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Zadní panel, včetně modulu fotoaparátu, má stejný vzhled jako loňský Vivo S16 Pro. Modul kamery je obdélníkový a jsou v něm pod sebou seřazeny tři snímače, napravo od nich je LED blesk. Telefon je velmi štíhlý a Vivo na webu potvrdilo, že jeho tloušťka je pouhých 7,4 mm.

Dále je potvrzeno, že primární snímač hlavního fotoaparátu má velikost 1/1,56 palce, podporu optické stabilizace obrazu a jde o senzor Sony IMX766V. Tipaři očekávají, že telefon dostane procesor Dimensity 8200, stejně jako čínský Vivo S16 Pro. Model Pro půjde na trh v barvách Emerald Green a Magic Blue, které mění barvu podle intenzity okolního světla. Prodeje telefonů řady Vivo V27 ´poběží na oficiálních stránkách Vivo a na indickém Flipkartu.