Mohlo by se zdát, že valná většina potenciálních kupců chytrých telefonů cílí na vlajkové modely, ale není tomu tak. Velký zájem je o modely střední třídy a i levné telefony se základní výbavou se hřejí na výsluní zájmu uživatelů. Své o tom ví značka Redmi, která se nebojí produkovat telefony napříč všemi třídami s důrazem na dobře vyvážený poměr cena/výkon. Loni v létě představili svůj první telefon ze série A. Šlo o opravdu super levný stroj Redmi A1 s cenou pod 100 dolarů a nutno dodat, že zájem o něj byl velký. Možná i proto je v přípravách jeho letošní nástupce, model Redmi A2.

O modelu Redmi A2 se tipaři začali opatrně zmiňovat na začátku letošního roku s tím, že na jeho uvedení dojde v prvním kvartálu letošního roku. Telefon už za sebou měl certifikaci BIS, což znamená přípravu pro indický trh. Ovšem nyní se na stránkách WinFuture dozvídáme, že telefon zamíří i do Evropy. Prodeje telefonu poběží v Německu a cena bude opět velmi nízká.

Odhadované specifikace Redmi A2

Na stránkách najdeme nejen hlavní specifikace telefonu Redmi A2, ale také jeho renderované obrázky. Z nich je zřejmé, že se vzhled ve srovnání s loňským modelem A1 nezměnil. Design opět odpovídá cenově dostupnému zařízení, přičemž cenu tipaři odhadují na zhruba 97 euro (2300 Kč). Kolem displeje jsou širší rámečky a také brada je široká. Nad obrazovkou je kapkovitý výřez pro přední kameru. Modul duálního fotoaparátu sedí v levém horním rohu zadního panelu. Tlačítko napájení a kolébka hlasitosti je na pravé hraně, na spodní hraně je micro-USB port a 3,5 mm audio jack. Horní hrana je domovem pro mřížku reproduktoru.

A jak je na tom Redmi A2 se specifikacemi? Mírné vylepšení ve srovnání s předchůdcem najdeme u procesoru. Letos Redmi použilo místo Helio A22 čipset Helio G36. Je postavený na 12nm výrobní technologii a má maximální takt 2,2 GHz. K procesoru dostane model Redmi A2 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 512 GB.

Zbytek specifikací je v podstatě stejný jako loni. Je tu tedy 6,52 palcový IPS LCD displej s HD+ rozlišením. Dále také hlavní fotoaparát s primárním 8 MPix snímačem a zřejmě 2 MPix senzorem. Přední kamera má údajně 5 MPix. Můžeme očekávat i baterii s kapacitou 5000 mAh a podporou 10 W nabíjení. Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS a GLONASS. Operačním systémem je Android 13 Go Edition.