Máme tu opět neděli krátce po poledni. Pro mnohé z nás poslední chvíle pro odpočinek před dalším pracovním týdnem. Jako vždy v tuto dobu se vám relax budeme snažit zpříjemnit našimi tipy na čínské gadgety v rubrice Vychytávky z Číny.

Minulý týden jsme se podívali na trojici zajímavých kousků metodou „každý pes jiná ves“ a dnes si dáme produkty, které se dobře hodí do každé domácnosti. A to o to víc, protože jsou opravdu levné. Aby taky ne, když jsme je vybírali ve slevových akcích a bleskových prodejích. Takže pojďme na to.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Přenosná čistička vzduchu

Je sice konec února, ale je natolik teplo, že pylová sezona na sebe nenechá dlouho čekat. Mnozí alergici už nakupují zásobu antihistaminik, ale možná nebude od věci i pořízení malé domácí čističky vzduchu. Našli jsme pro vás jednu od Xiaomi, která má jednoduchý design, je malá a přenosná. Spolehlivě odfiltruje jak pyl, tak i prach a dokonce i formaldehyd. Díky tomu ji můžeme použít v ložnici, obývacím pokoji, kuchyni, pracovně a nebo i na toaletě. Velkou výhodou čističky je i její tichý provoz. Ve slevové akci cena čističky nyní spadla na sympatických 9,17 dolaru a vybrat si můžeme hned z několika barevných provedení.

Dávkovač zubní pasty

Také nesnášíte otravné vymačkávání tuby se zubní pastou? Potom je dnes váš šťastný den, protože i na vás mysleli čínští šikulové. A připravili pro nás automatický dávkovač zubní pasty, který pohodlně uchytíte na zeď pomocí přiloženého lepidla. Jednoduchým přítlakem kartáčku pak dávkujete pastu přesně podle potřeby. Šikovné a jednoduché, takže vše zvládnou bez problémů i děti. A navíc ta cena. Na Aliexpress ve slevě spadla v podstatě na symbolických 0,01 dolaru.

Protiprachové krytky na notebook

Jak zabránit zanášení portů na notebooku? Úplně jednoduše, stačí si pořídit sadu plastových krytek, které přesně padnou do jednotlivých portů. Díky tomu se do nich nedostane nejen prach, ale i další nečistoty. Krytky se výborně hodí, když notebook delší dobu nepoužíváme a nebo si jej bereme na cesty. V balení je 16 nebo 13 kusů různých krytek v různých barvách. “Zašpuntovat” tak můžeme porty VGA, USB, HDMI, RJ45 a další. Cena balení spadla ve slevě na 0,01 dolaru.