HONOR, přední výrobce mobilních telefonů, dál posouvá inovace technologií a bourá benchmarky v odvětví. Poslední novinka v Evropě, chytrý telefon HONOR Magic5 Lite, po důkladném testování prestižní organizace DxOMark, získal 1. místo za baterii. DxOMark ocenil HONOR Magic5 Lite jako nejlepší volbu zákazníků a vysokou výdrž i celkovou výkonnost.

Nový HONOR Magic5 Lite dostal do vínku lehkou, pevnou a kompaktní baterii, která prošla 4 náročnými testy společnosti DxOMark s vyznamenáním. Musel obstát jak v simulaci běžného používání, tak i při používání v terénu. Nechyběl test kalibrování a nabíjení. Výsledky potvrdily, že baterie HONOR Magic5 Lite vydrží více než 3 dny středně náročného používání. Navíc ukázaly její mimořádnou účinnost při nabíjení. Díky tomu je HONOR Magic5 Lite ideální volbou pro všechny, kdo hledají zařízení, které udrží maximální výkon co nejdéle.

Základem k tomu, aby baterie měla maximální výdrž byla nově vyvinutá, vysoce pevná a lehká hliníková slitina pro desky středního rámečku. Tato součást prošla desítkami tisíc testů, včetně testů ohybu, pádu, pevnosti, nárazu a odolnosti proti namáhání. Hmotnost středových rámečků se tak snížila o 4 gramy a došlo 15% ztenčení. Díky tomu je mobilní telefon lehčí, pevnější a kompaktnější.

Baterie HONOR Magic5 Lite

Baterie telefonu Magic5 Lite s bezkonkurenční energetickou hustotou je navíc o 3 % tenčí než běžné baterie. Uspořádání PCB (desky plošných spojů) s vysokou hustotou zvyšuje celkovou možnost jeho využití o 5 %. Současně se uspořádání baterie optimalizovalo tak, aby se maximalizoval prostor a snížila tloušťka. Do malého a tenkého zařízení se tak podařilo vměstnat 5100mAh velkou baterii.

Specialisté společnosti HONOR se také detailně věnovali softwarové oblasti a novým funkcím, mezi které patří inteligentní využívání procesorů, řízení na úrovni aplikačních procesů, inteligentní výběr sítě a řízení spotřeby energie. Díky tomu telefon šetří výdrž baterie i v době, kdy jej uživatel aktivně nepoužívá.

„Naším cílem je neustále posouvat hranice inovací a nabídnout tak uživatelům to nejlepší v oblasti technologií. Výjimečná výdrž baterie, oficiálně potvrzená oceněním DxOMark, která zákazníkům výrazně zpříjemní a usnadní užívání smartphonu Magic5 Lite, je toho důkazem,“ uvedl Bai Kai, Generální manager pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

„Baterie telefonu HONOR Magic5 Lite si během našich testů autonomie vedla pozoruhodně dobře a při střídmém používání vydržela 74 hodin. Kromě toho bylo vybíjecí proud zařízení ve všech případech použití velmi nízký, což svědčí o inženýrském úsilí, které bylo vynaloženo na optimalizaci výkonu,“ dodal k testům Olivier Simon, zástupce technického ředitele a ředitel oddělení baterií společnosti DxOMark.

HONOR Magic5 Lite

Model Magic5 Lite bude oficiálně představený v rámci celé nové série Magic také na technologickém veletrhu MWC v Barceloně už 27. února. Další informace o značce HONOR najdete na oficiálních webových stránkách: www.hihonor.cz.