Značka Honor se připravuje na veletrh MWC do Barcelony, kdy chce světu představit vlajkové telefony z řady Magic 5. Konkrétně jde o modely Magic 5, Magic 5 Pro a Magic 5 Ultimate. S těmito stroji si věří a tvrdí, že budou výraznou konkurencí modelům z řady Samsung Galaxy S23. Telefony poprvé uvidíme 27. února/februára, ale už teď se můžeme podívat na model Honor Magic 5 Lite. Konkrétně na oficiální francouzské stránky Honoru, kde je tento telefon už nyní v předběžných objednávkách.

Honor Magic 5 Lite je nástupcem loňského Magic 4 Lite a stejně jako on není originálem. Je to totiž pro evropské trhy přeznačený model Honor X9a, který se momentálně prodává v Malajsii. Ale přesto se pojďme podívat, jaké specifikace tento telefon nabízí.

Hlavní specifikace modelu Honor Magic 5 Lite

Honor Magic 5 Lite má zakřivený 6,67 palcový OLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Obrazovka podporuje 10 bitovou barevnou hloubku, jas až 800 nitů a 1920 Hz PWM stmívání. Do displeje je také integrovaný snímač otisků. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední 16 MPix kameru.

Telefon pohání procesor Snapdragon 695, který doplnilo 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. K dispozici je i virtuální rozšíření RAM, a to až o 5 GB. Konektivitu zastupuje 5G, 4G, Wi-Fi, Bluetooth 5.1, USB-C a 3,5 mm audio jack. Baterie telefonu Magic 5 Lite má kapacitu 5100 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 40 W. Operačním systémem je Android 12 s nadstavbou Magic UI 6.1.

Rozlišení přední kamery jsme již zmínili, takže se sluší podívat i na hlavní fotoaparát. Ten leží ve velkém kruhovém modulu a čítá tři snímače a LED blesk. Primární senzor má 64 MPix, doplnil jej 5 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Magic 5 Lite jde na francouzský trh v barvách Midnight Black, Emerald Green a Titanium Silver. Předběžné objednávky již běží, prodeje začínají 20. února. Cena je nastavená na 379 euro (8969 Kč).