Společnost Samsung má představovačku svých vlajkových telefonů Galaxy S23 zdárně za sebou. Proto se může plně věnovat telefonům střední třídy. Ty vydává v produktových řadách Galaxy M a Galaxy A. U uživatelů jsou tyto modely celkem oblíbené, protože jim výrobce nadělil slušné parametry za rozumnou cenu. Očekáváme, že letošní produkci odstartují patrně hned tři nové stroje ze série Galaxy A. Půjde o telefon Galaxy A54, který už prošel certifikací FCC a také o model Galaxy A34. Ovšem v přípravách je i Samsung Galaxy A24 ve verzi 4G, který právě získal thajskou certifikaci NBTC.

Co zatím o modelu Samsung Galaxy A24 víme?

V databázi thajského certifikačního úřadu figuruje Samsung Galaxy A24 pod kódovým označením SM-A245F/DSN. Zkratka DSN v označení znamená podporu dvou SIM karet. Z výpisu toho moc nevyčteme, ale zjistíme alespoň to, že telefon skutečně podporuje “jen” 4G sítě. Nicméně tipaři odhalili, že tento telefon už také prošel benchmarkovými testy na platformě Geekbench. Tam byl testovaný s procesorem z dílen MediaTek, konkrétně s čipsetem Helio G99.

Jde o čipset postavený na 6nm výrobní technologii a je vyhrazený pro telefony střední třídy s podporou 4G. Helio G99 má celkem slušný výkon a nízkou spotřebu energie. To zajistí dlouhou výdrž baterie i při hraní mobilních her. Při testech procesor doplnily 4 GB operační paměti a systém Android 13.

Přestože certifikační a testovací výpis příliš specifikací neuvádí, podívali se na parametry Samsung Galaxy A24 tipaři. Ti tvrdí, že telefon má 6,4 palcový AMOLED displej s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Hlavní fotoaparát prý tvoří 50 MPix primární senzor a 5 MPix širokoúhlý objektiv. Snímače pro zaznamenání hloubky ostrosti se prý nedočkáme. Pro selfie fotky je připravená 13 MPix kamera. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 25 W. Kdy dojde na uvedení modelu Samsung Galaxy A24 tipaři zatím netuší.