Společnost Motorola v poslední době vydala slušnou řádku telefonů ze série Moto G. Tyto stroje jsou totiž velmi populární, takže pestrá nabídka jistě není od věci. Za všechny telefony z této řady jmenujme alespoň modely Moto G13 a G23, které jsou už pár týdnů na evropském trhu. Ovšem zřejmě už brzy se dočkáme dalšího celkem populárního telefonu. Oblibu si získal především proto, že podporuje stylus. Ano, jde o model G Stylus, který Motorola vydává jednou ročně, a to už od roku 2020. Dodejme i to, že Motorola je po Samsungu jediným etablovaným výrobcem, který takové telefony produkuje. Letos nás tedy čeká telefon s označením Moto G Stylus 2023.

Jak vypadá Moto G Stylus 2023 podle renderů?

Moto G Stylus 2023 nahradí na trhu loňský model G Stylus 2022, o který byl velký zájem. Proto tipaři čekají, že dorazí s novým designem a vylepšenými specifikacemi. Jestli se vzhled telefonu opravdu změní, naznačuje první snímek. Renderovaný obrázek zveřejnil na Twitteru známý tipař Abhishek Kumar ve spolupráci s ještě známějším designérem, který si říká OnLeaks.

Na snímku vidíme, že Moto G Stylus 2023 má zakřivený zadní panel s obdélníkovým modulem hlavního fotoaparátu. V modulu jsou vertikálně pod sebou dvě okruží, napravo od toho spodního leží LED blesk. V každém okruží je po jednom snímači, fotoaparát je tedy duální. Kolem displeje jsou celkem úzké rámečky, brada je mírně širší. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Hrany i rohy zařízení jsou oblé.

Hlavní tahák tohoto telefonu, stylus, výrobce umístil do pravé části spodní hrany vedle mřížky reproduktoru a portu USB-C. A zdá se, že na spodní hraně je i 3,5 mm audio jack. Kolébka hlasitosti a tlačítko napájení je na pravé hraně. Ke specifikacím modelu G Stylus 2023 tipaři dodávají, že primární snímač hlavního fotoaparátu má rozlišení 50 MPix. Na trh prý půjde telefon s 6 GB operační paměti a až 256 GB interního úložiště. Bude nabízen v barvách Black Beauty a Crystal Grey a ve dvou verzích s podporou 4G a 5G.