Značka Meizu se po akvizici čínskou společností Geely chce vrátit zpět na trh s vlajkovými telefony. Zdá se, že ji finanční injekce nalila čerstvou krev do žil a chystá se na konkurenci zaútočit novými prémiovými telefony z řady Meizu 20. Modely v sérii jsou dva, tedy standardní model a Pro model. O obou se už tipaři zmiňovali s tím, že mají celkem zajímavý design, ale tím hlavním tahákem je procesor Snapdragon 8 Gen2. Ještě před pár dny šlo o spekulace, ale nyní tu máme potvrzení přímo od výrobce a najdeme jej na čínském Weibo.

Co je potvrzené u telefonů řady Meizu 20?

V první řadě tedy Meizu potvrdilo, že jak model Meizu 20, tak i jeho sourozence, Meizu 20 Pro, skutečně pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. Nu a aby telefony byly opravdu schopnými konkurenty na trhu, dostanou i operační paměť LPDDR5X a interní úložiště UFS 4.0. Právě proto můžeme očekávat, že interní úložiště bude začínat na 256 GB.

Vzhledem k tomu, že telefony ze série Meizu 20 může výrobce představit už brzy, dostávají se do hledáčku tipařů se stále větší intenzitou. Ovšem spíš než na specifikace se nyní tipaři zaměřili na design. Před pár dny nám naservírovali údajně reálnou fotku modelu Pro. Na snímku jsme viděli zadní panel s netradičně řešeným modulem hlavního fotoaparátu. Uložení snímačů ale nekorespondovalo s patentovým nákresem, který tipaři zveřejnili už na konci minulého měsíce.

Teď se na design modelu Meizu 20 Pro vrhnul i známý tipař Digital Chat Station a zveřejnil první renderovaný snímek, který potvrdil vzhled z původního patentového nákresu. K němu dodal i to, že telefony Meizu 20 budou debutovat v březnu/marci. Co tedy rendery ukazují? Obrazovka i zadní panel jsou ploché, stejně tak i hrany. Jen rohy zařízení jsou zaoblené. Modul hlavního fotoaparátu je vertikálně uložený v levém horním rohu zad. Tvoří jej čtyři vystouplá okruží. Ve třech z nich leží snímače, ve čtvrtém pak LED blesk. Dále vidíme, že kolébku hlasitosti a tlačítko napájení výrobce umístil na pravou hranu. Přední kamera pak leží v “díře” ve středu horní části displeje. Zatím jde ale o rendery, které výrobce dosud nepotvrdil.