Telefony z řady Xiaomi 13 mají svůj čínský debut už za sebou a na ten globální dojde co nevidět. Výrobce potvrdil, že na veletrhu MWC 2023 globálně představí tři modely. Jmenovitě Xiaomi 13, 13 Pro a také Xiaomi 13 Lite. První dva telefony půjdou mimo Čínu v podstatě beze změny, ale model Lite je údajně přeznačený telefon Civi 2, který šel v Číně na trh loni na podzim a nikde jinde se zatím neprodává. Rebrandování telefonů není nic, co by nás překvapilo, navíc model Lite, respektive Civi 2, je poměrně zajímavý stroj.

Samozřejmě do globálního představení telefonů Xiaomi 13 zbývá ještě celkem dost času, protože veletrh MWC 2023 začíná ve španělské Barceloně až 27. února/februára. Proto se na síti pravidelně objevují nové informace o všech modelech a nyní tu máme souhrn specifikací a krátké unboxing video telefonu Xiaomi 13 Lite. Video i specifikace zveřejnil na Twitteru známý tipař Sudhanshu Ambhore a hlavně video potvrdilo, že tento model je skutečně přeznačený Civi 2.

Co už víme o modelu Xiaomi 13 Lite?

Ve videu se předvádí černá barevná varianta telefonu Xiaomi 13 Lite, ale na globální trh také půjde růžová a modrá barevná varianta. Pohyblivé obrázky dále potvrdily, že v balení s telefonem najdeme i 67 W nabíječku, USB-C kabel a běžné TPU ochranné pouzdro. Jak na tom je telefon s parametry pak avizuje tipař.

Displej je podle něj typu AMOLED s úhlopříčkou 6,55 palce, rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 120 Hz. Ve videu vidíme, že má zakřivené hrany. Obrazovka podporuje 10 bitovou barevnou hloubku, 1920 HZ PWM stmívání, jas 1000 nitů a Dolby Vision. Telefon pohání procesor Snapdragon 7 Gen1 a přední fotoaparát je duální se dvěma 32 MPix snímači. Hlavní fotoaparát dostal senzory tři. Konkrétně 50 MPix Sony IMX766 senzor, 20 MPix širokoúhlý objektiv a 2 MPix makro objektiv. Baterie má kapacitu 4500 mAh a již zmíněnou podporu 67 W nabíjení. Snímač otisků je integrovaný do displeje.