Chytré hodinky se staly našim nepostradatelným společníkem snad při všech denní aktivitách. Přesně na tuto kartu vsázejí jejich výrobci, kteří se je snaží neustále vylepšovat. Dobrým základem je bezesporu sada zdravotních funkcí, díky kterým můžeme pravidelně kontrolovat tep, EKG, okysličení krve a mnoho dalšího. Nabídka zdravotních funkcí se rozšiřuje a například značka Fitbit si nechala patentovat snímač krevního tlaku pro chytré hodinky. Také společnost Samsung v tomto směru pamatuje na své uživatele, respektive uživatelky.

Samsung totiž uzavřel partnerství se společností Natural Cycles, která se proslavila svou aplikací pro kontrolu plodnosti. Na základě této spolupráce vznikne nová funkce pro sledování menstruačního cyklu, která je postavená na monitoringu tělesné teploty. Zároveň jde o první případ, kdy je algoritmus pro sledování plodnosti upravený pro chytré hodinky. Do budoucna toto spojení s Natural Cycles podle Samsungu otevírá novou éru pro digitální monitorování zdraví.

Nová funkce pro hodinky řady Samsung Galaxy Watch 5

Kombinace špičkové senzorové technologie Samsung a technologie pro sledování plodnosti Natural Cycles nabídne uživatelkám podrobnější sledování jednotlivých fází menstruačního cyklu. Tuto zajímavou funkci s názvem Cycle Tracking v aplikaci Samsung Health získají uživatelé hodinek z řady Galaxy Watch 5. Funkce je už schválená jihokorejským Ministerstvem pro bezpečnost potravin a léčiv (MFDS) a Agenturou pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v USA.

Tato funkce, kterou Samsung přidává k hodinkám Galaxy Watch 5, zahrnuje i unikátní senzor BioActive. Tento infračervený senzor slouží k sledování teploty pokožky a její změny, a to vše kombinuje se sledováním menstruačního cyklu. Díky tomu mají uživatelky podrobný přehled o aktuální fázi cyklu. Samsung uvádí, že funkce bude k dispozici ve druhém čtvrtletí letošního roku a bude dostupná ve 32 zemích světa. Mezi nimi je i Česká republika, Slovensko, Rakousko, Francie, Německo, Polsko a další.