Společnost MediaTek sice v posledních několika letech slušně boduje s vlajkovými procesory z řady Dimensity, ale stále také rozšiřuje řadu Helio. Čipsety z této série jsou levnější a proto je výrobci telefonů používají u přístrojů nižší nebo střední třídy. Některé z nich podporují 5G sítě, ale v této produktové řadě najdeme i procesory s podporou 4G. Stále totiž řadě uživatelů telefon s 4G bohatě postačí. A možná i na to vsadil MediaTek s nově uvedeným procesorem Helio G36.

Hlavní parametry procesoru Helio G36

Nový Helio G36 je nástupcem procesoru Helio G35. Výrobce o novém čipsetu tvrdí, že tento procesor připravil na míru pro levné herní telefony, které jsou velmi populární zejména na indickém trhu. Právě proto nesmíme zapomenout ani na procesor Helio G37, který je už také na trhu a má vyšší takt, než čerstvě uvedený G36. Jednoduše se ale dá říci, že všechny další parametry mají oba čipsety v podstatě stejné. Pojďme se tedy na ně podívat.

Helio G36 je postavený na 12nm výrobní technologii TSMC. Má osm jader Cortex-A53 taktovaných na 2,2 GHz místo 2,3 GHz jako u čipsetu G37. Jádra doplnila grafika IMG PowerVR GE8320. Tento typ GPU postačí pro hraní středně náročných herních titulů. Najdeme zde i podporu pro herní technologii MediaTek HyperEngine 2.0 Lite. Technologie Resource Management Engine 2.0 zase zajišťuje plynulý výkon s dynamickou správou GPU, CPU a paměti. A nelze zapomenout ani na technologii Networking Engine 2.0 pro rychlejší odezvu a lepší konektivitu služeb.

Dále u procesoru Helio G36 najdeme podporu pro displeje s rozlišením FullHD+ a obnovovací frekvencí 90 Hz. Pro foto výbavu platí podpora duálních fotoaparátu se dvěma 13 MPix snímači nebo jedním až 50 MPix senzorem. Čipset umožní také nahrávání videa s rozlišením 1080p při 30 snímacích za sekundu. Co se konektivity týče je tu podpora pro duální 4G VoLTE, integrovanou Wi-Fi 5, Bluetooth 5.0, Galileo, Glonass a GPS. Prvních herních telefonů s tímto čipsetem se můžeme už brzy dočkat na indickém trhu a jejich cena by údajně neměla přesáhnout 150 dolarů.