Společnost Sony se připravuje na uvedení nového telefonu Sony Xperia 1 V. Fanoušci se na tento telefonu už těší, ale konkurence už méně. Telefon totiž může ohrozit prodeje vlajkových telefonů řady Samsung Galaxy S23. Podle tipařů totiž nabídne řadu inovací, výborné fotoaparáty a skvělý výkon, který mu poskytne procesor Snapdragon 8 Gen2. A jak na tom je chystaný stroj s designem se podíváme právě dnes, protože se na síti objevily jeho první renderované obrázky.

Sony Xperia 1 V v plné kráse

První renderované obrázky nabízí nám dobře známý designér OnLeaks, tentokrát ve spolupráci se stránkami GreenSmartphones. Co se designu týče, Sony si vždy potrpělo na jednoduchost spojenou s elegancí. Ani u modelu Sony Xperia 1 V tomu není jinak. Je sice pravda, že lehce kopíruje vzhled loňského modelu Xperia 1 IV, ale dílčí změny designu tu přece jen jsou.

Kolem displeje jsou již tradičně velmi úzké rámečky a přední kamera leží lehce mimo střed směrem doleva. Obrazovka je plochá a stejně tak i záda. Rohy telefonu jsou mírně oblé. Zadnímu panelu dominuje vertikálně uložený oválný modul hlavního fotoaparátu. A právě tady najdeme drobné změny ve srovnání s kamerou modelu Xperia 1 IV. Předně v modulu chybí snímač ToF a RGB IR senzor a LED blesk výrobce přesunul přímo do modulu. Stále jsou tu ale tři foto snímače, z nichž jeden je zřejmě periskopický.

Na horní hraně najdeme konektor pro sluchátka a mikrofon, na spodní hraně port USB-C a slot pro SIM karty. Na bočních hranách pak je kolébka hlasitosti, tlačítko napájení s integrovaným snímačem otisků a tlačítko spouště fotoaparátu. Kromě renderů přidal designér i několik specifikací. Rozměry Sony Xperia 1 V jsou 161,0 × 69,3 × 8,5 mm. Je tedy o něco málo menší než Xperia 1 IV. Plochý displej má úhlopříčku 6,5 palce, typ obrazovky a rozlišení zatím neznáme. Přední kamera má 12 MPix senzor a u hlavního fotoaparátu očekáváme 12 MPix primární snímač, 48 MPix širokoúhlý objektiv a 12 MPix teleobjektiv. Baterie má údajně kapacitu 5000 mAh a s procesorem Snapdragon 8 Gen2 je spárováno 16 GB operační paměti.