Společnost Meizu je na trhu s chytrými telefony už poměrně dlouho. Přestože vznikla v roce 2003, produkci telefonů se naplno začala věnovat až v roce 2008. Celkem rychle se na trhu etablovala a patřila k nejvýznamnějším čínským výrobcům. Ovšem krok se svými konkurenty neudržela a postupně omezila i výrobu telefonů. Loni se začalo proslýchat, že je tato kdysi známá značka na prodej. V minulém měsíci čínská společnost Geely potvrdila akvizici Meizu a hlásí vstup na trh s chytrými telefony. Prvním z nich má údajně být model Meizu 20 a zdá se, že s ním se na trh podívá i model Meizu 20 Pro.

I když se společnost Meizu svého času orientovala na vlajkové telefony, od roku 2019 už nevydala žádný takový. A proto se tipaři zaměřili na chystané modely z řady 20, které jsou prý opět prémiové. Samozřejmě Meizu 20 Pro dostane vyšší specifikace než standardní model a k tomu také celkem zajímavý design. Alespoň podle reálné fotky, která se objevila na čínském Weibo.

Jak vypadá Meizu 20 Pro podle reálné fotky?

Na fotce vidíme zadní panel telefonu Meizu 20 Pro, který je po hranách zakřivený. V levém horním rohu je obdélníkový modul hlavního fotoaparátu s netradičně seskupenými snímači. Senzory jsou minimálně tři a ve spodní části modulu je černý pás. U něj ani tipaři nejsou schopní odhadnout k čemu slouží.

Popisek na modulu fotoaparátu naznačuje, že Pro verze má primární 50 MPix senzor o velikosti 1 palce. S nejvyšší pravděpodobností jde o snímač Sony IMX989, který má i telefon Xiaomi 12S Ultra a Xiaomi 12 Pro. O specifikacích modelů řady Meizu 20 toho zatím moc nevíme. Snad jen to, že standardní model pohání vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen2. Se stejným čipsetem proto můžeme počítat i u modelu 20 Pro. A viděli jsme také patentovou dokumentaci ke standardnímu modelu. Na další informace si budeme muset počkat.