Po mnoha odhadech tipařů a krátké promo kampani došlo včera na čínském trhu na uvedení telefonu Realme GT Neo 5. Jde o model, který podporuje to nejrychlejší nabíjení, které je momentálně komerčně dostupné. Přesně tak jak bylo avizováno, telefon půjde na čínský trh ve dvou verzích, které se liší výkonem nabíjení. První verze podporuje 150 W nabíjení a ta druhá extra rychlé nabíjení s výkonem 240 W. Realme chce kout železo, dokud je žhavé a chystá i další telefon, který podporuje 240 W nabíjení. Představí jej globálně pod obchodním názvem Realme GT 3.

Objeví se Realme GT 3 na veletrhu MWC?

Značka Realme po představovačce modelu GT Neo 5 naznačila, že telefon s 240 W nabíjením už brzy představí na globálních trzích. A na síti už také najdeme upoutávku, která to také potvrdila. Ovšem na globální trhy putuje telefon s názvem Realme GT 3. Proto je otázkou, zda to není pouze přejmenovaný model GT Neo 5. Je sice pravda, že značka Realme strategii s přejmenováním pro globální trhy příliš nepraktikuje, ale vše se dozvíme zřejmě už brzy.

Na upoutávce není uvedené přesné datum prezentace, ale jeden termín se přece jen nabízí. Na konci února/februára totiž začíná veletrh MWC ve španělské Barceloně. A to je jistě dobré místo pro prezentaci nejvýkonnější nabíjecí technologie na světě a to přímo u konkrétního telefonu. Takže možná právě na MWC bude model GT 3 debutovat.

Nu a pokud by vyšla i spekulace, že Realme GT 3 je pro globální trhy přejmenovaný GT Neo 5, dočkáme se kromě 240 W nabíjení i dalších zajímavých specifikací. Hlavně tedy unikátního designu zadního panelu, procesoru Snapdragon 8+ Gen1 a nebo i baterie s kapacitou 4600 mAh. Neměl by chybět ani 6,74 palcový AMOLED displej s adaptivní obnovovací frekvencí 40 Hz až 144 Hz a rozlišením 2772 × 1240 pixelů. Každopádně počkejme, co o parametrech Realme GT 3 řekne samotný výrobce, který už jistě brzy rozjede na tento telefon promo kampaň.