Čerstvě globálně představený vlajkový telefon OnePlus 11 je v posledních dvou dnech na síti skloňován ve všech pádech. Není se čemu divit, protože jde o velmi zajímavý telefon. Poměrně výrazně na sebe upozornil už při uvedení v Číně, kde se dobře prodává. A podle všeho o něm uslyšíme ještě jednou. I když tedy ne přímo o něm, ale jeho koncepční verzi. Ani společnost OnePlus se totiž nevyhýbá koncepčním telefonům. Ostatně první takový, OnePlus Concept One, představila na veletrhu CES v roce 2020. A podobně tomu bude i letos, přesně podle toho, jak nedávno odhadovali tipaři. Ti se domnívali, že název telefonu bude OnePlus Concept Two, ale dnes víme, že se název změnil na OnePlus 11 Concept.

Na síti se už objevila oficiálně vypadající upoutávka, která hlásí, že OnePlus 11 Concept bude debutovat na MWC 2023 v Barceloně. Ovšem přesný termín zde uvedený není. Musíme tedy vzít jako vodítko, že představení proběhne někdy mezi 27. únorem až 2. březnem, kdy se veletrh koná.

Jaké inovace nabídne OnePlus 11 Concept?

Model OnePlus 11 Concept je už třetím koncepčním telefonem v řadě. První koncepční telefon z roku 2020 vycházel ze specifikací OnePlus 7T Pro a inovace se výrazně dotkly jeho designu. Zadní panel měl stájové barvy automobilky McLaren, tedy sytě oranžovou a černou. Černá část panelu byla vyvedená ze skla s technologií elektrochromního filtru. O rok později jsme se dočkali koncepčního modelu OnePlus 8T Concept se zadním panelem, který měnil barvy a k tomu ještě telefon dostal do vínku technologii pro detekci gest rukou.

Je pravděpodobné, že i OnePlus 11 Concept nabídne nějaké zajímavé inovace nebo nové technologie v rámci designu. Bude to jistě velmi atraktivní, ale zřejmě ne přelomové. Stejně tak tomu bylo i u předešlých konceptů. OnePlus ve své zprávě také není příliš konkrétní, ale slibuje “nápaditý design s unikátní technologií”. Mělo by jít o technologii, která je první svého druhu, takže prostor pro spekulace se nám hezky otevírá. A času do zahájení MWC máme celkem dost, takže doufejme, že tipaři nebo samotný výrobce alespoň napoví, o co půjde.