Produktová řada Find společnosti Oppo je mezi fanoušky docela populární. Jednak se pod ní skrývají skládací telefony, ale především klasické telefony Find X, které jsou pověstné svou skvělou foto výbavou. Letos se po loňských modelech Find X5 a Find X5 Pro dočkáme, zcela logicky, modelů Find X6. Jak u standardní verze X6, tak i u Oppo Find X6 Pro tipaři opět očekávají velmi solidní hlavní fotoaparát, který prý má také přepracovaný design. Podle nákresů je modul kamery kruhový a leží ve středu horní části zadního panelu.

Oppo Find X6 Pro má kruhový modul hlavní kamery

Tipaři sice spekulovali i o tom, že modul hlavní kamery telefonu Oppo Find X6 Pro bude obdélníkový, ale zdá se, že tento tip se jim nepovedl. Na čínské síti se totiž objevily reálná fotka krytu modulu hlavního fotoaparátu, která dokazuje, že modul je skutečně kruhový. Vidíme zde čtyři výřezy, kdy jeden z nich je oválný, dva kruhové a poslední čtvercový. Z toho jasně plyne, že jsou tu tři hlavní snímače z nichž jeden je periskopický. A je tu i jeden hloubkový senzor ToF LiDAR. Kromě toho vidíme i popisek Hasselblad, což dává jasně najevo, kdo s Oppo spolupracoval na optice.

Dále se také potvrdily i odhady tipařů, kteří hlásili, že hlavní fotoaparát telefonu Oppo Find X6 Pro bude mít všechny tři snímače s rozlišením 50 MPix. První ze senzorů je Sony IMX890 s podporou optické stabilizace obrazu. Druhý snímač funguje jako širokoúhlý objektiv a jde také o Sony IMX890. Poslední periskopický snímač, tedy teleobjektiv, je také Sony IMX890. Samozřejmě ve výčtu nesmíme zapomenout ani na proprietární ISP čip MariSilicon X. A dodáme i to, že přední kamera dostane snímač Sony IMX709 s rozlišením 32 MPix.

Z dalších specifikací telefonu Oppo Find X6 Pro jmenujme například 6,82 palcový Samsung E6 displej s rozlišením 2K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Dočkat bychom se měli i procesoru Snapdragon 8 Gen2, baterie s kapacitou 5000 mAh a podporou 100 W kabelového a 50 W bezdrátového nabíjení. Tipaři dále zmiňují i podporu NFC, snímač otisků v displeji a nebo odolnost podle certifikace IP68. Kdy ale dojde na představení telefonů zatím nevíme.