Asi nikomu neuniklo, že společnost OnePlus měla včera svůj velký den, a to jak na čínském trhu, tak i na tom globálním. Došlo na uvedení spousty nových produktů a my se pokusíme zaměřit na ty nejzajímavější. A jedním z nich je určitě historicky první tablet této značky s jednoduchým názvem OnePlus Pad. Počkali jsme si na něj celkem dlouho, takže pojďme zjistit, jestli se čekání vyplatilo.

Design a specifikace tabletu OnePlus Pad

první rendery a odhadované specifikace naznačovaly, že tablet OnePlus Pad zřejmě nebude tuctovým zařízením. Jeho design, hlavně tedy zadního panelu, je mírně atypický a zajímavý. Dominuje mu na tablet velký kruhový modul fotoaparátu, který leží ve středu jedné z delších stran. Také barva, kterou výrobce nazval “Halo Green”, působí atraktivním dojmem. Tělo tabletu je vyrobené z hliníkové slitiny s CNC opracováním. Rám je lehce vyklenutý, což uživatelům umožní pohodlnou práci s tabletem i po delší dobu. Tloušťka těla dosáhla na 6,54 mm při hmotnosti 552 gramy.

Tolik tedy k designu a konstrukci tabletu OnePlus Pad a nyní už přejdeme k hlavním specifikacím. Začneme displejem, který je typu LCD s úhlopříčkou 11,6 palce a rozlišením 2800 ×2000 pixelů. Obrazovka má 2,5 zakřivení a poměr stran 7:5. Podporuje dynamickou obnovovací frekvenci 60 Hz až 144 Hz, dále také Dolby Vision a jas až 500 nitů. Přední kamera má 8 MPix.

OnePlus Pad pohání procesor Dimensity 9000 s maximálním taktem 3,05 GHz a grafikou Mali-G710. S čipsetem do páru jde 8 GB/12 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. Konektivitu zastupuje Wi-Fi 6 802.11 ax (2,4 GHz/5 GHz), Bluetooth 5.3 a USB-C. Pro audiofily jsou připraveny čtyři reproduktory s podporou Dolby Atmos.

Baterie má kapacitu 9510 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 67 W. Díky tomu podle výrobce prý tablet nabízí až 14,5 hodiny sledování videa a nebo až 1 měsíc v pohotovostním režimu. Zadní fotoaparát má rozlišení 13 MPix a v modulu najdeme i LED blesk. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou OxygenOS 13.1. Ve výčtu parametrů nesmíme zapomenout ani na podporu stylusu OnePlus Stylo a na podporu magnetické klávesnice.

Ceny a dostupnost

Globální ceny tabletu OnePlus Pad zatím výrobce neuvedl, ale potvrdil, že bude od dubna/apríla v režimu předběžných objednávek. Následně se dostane do prodeje v Indii, Severní Americe, Evropě a také na Středním východě. Bližší informace k cenám a dostupnosti na jednotlivých trzích OnePlus zveřejní později.