V tomto týdnu se kromě telefonů společnosti OnePlus dočkáme i nových strojů z dílen značky Realme. Asi tušíte, že jde o model Realme GT Neo 5. A proč o něm tedy mluvíme v množném čísle? Jednoduše proto, že na trh půjdou dvě verze telefonu s různou kapacitou baterie a různě rychlým nabíjením. První verzi s extra rychlým nabíjení s výkonem 240 W potvrdil výrobce už před pár dny. Půjde tedy o první telefon s takovým nabíjením.

Realme GT Neo 5 se 150 W je také potvrzen

Telefon Realme GT Neo 5 má ale aktuálně potvrzenou i verzi s nabíjením s nižším výkonem. Alespoň podle upoutávky, kterou na Weibo sdílejí tipaři. Konkrétně jde o rychlé nabíjení s výkonem 150 W. Na teaseru také vidíme, že tato verze má baterie s kapacitou 5000 mAh. Jde o jedno článkový akumulátor, který se prý nabije z nuly na 100 % jen za 16 minut, což je skvělý čas.

Pokud bychom to srovnali s verzí s 240 W nabíjením tak vidíme, že tato verze má dvoučlánkovou baterii s celkovou kapacitou 4600 mAh. Podle výrobce se baterie nabije za pouhých 9 minut. A to zní přímo skvěle. Kterou z verzí si tedy vybrat? Mnohým z nás by jistě stačila verze se 150 W nabíjením. Ovšem má to jeden malý háček, kromě kapacity baterií a rychlostí nabíjení je mezi těmito dvěma verzemi ještě další rozdíl.

Tipaři totiž tvrdí, že Realme GT Neo 5 s 240 W nabíjením pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1 a potvrdily to i testy Geekbench. Kdežto verze s nabíjením s výkonem 150 W údajně dostane čipset Dimensity 8200. Nejde sice o špatný procesor, ale přece jen je méně výkonný než Snapdragon 8+ Gen1. A to může být pro některé potenciální kupce rozhodující. Další parametry obou verzí jsou podle tipařů shodné. Výrobce tento rozdíl ve specifikacích, respektive procesorech, zatím nepotvrdil, takže počkejme, zda se na síti objeví další upoutávky právě s tímto oznámením.