Pokud jste fanoušky společnosti OnePlus jistě se už těšíte na zítřek. Zítra totiž proběhnou dvě velké představovačky. Jedna na globálním trhu a ta druhá v Číně. Prezentační akce mimo Čínu bude větší a svou premiéru zde odehraje globální vlajkový telefon OnePlus 11, dále také telefon OnePlus 11R a několik dalších produktů. Ale ani na čínském trhu nepřijdou zkrátka a na představovačce bude jednou z hlavních hvězd telefon OnePlus Ace 2. Ten je vlastně v rámci parametrů v podstatě stejný jako globální model 11R.

Další specifikace OnePlus Ace 2 jsou potvrzené

Promo telefonu OnePlus Ace 2 na čínském Weibo běží na plné obrátky. Proto se i dnes, den před uvedením tohoto stroje podíváme, jaké ze specifikací výrobce aktuálně potvrdil. Víme už z testů Antutu, že telefon pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Půjde tedy o prémiový stroj, který si jistě zaslouží baterii se slušnou kapacitou a rychlé nabíjení.

Obojího se mu dostane. Akumulátor má kapacitu 5000 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 100 W. Podle výrobce potrvá nabití z nuly na 50 % zhruba 10 minut. A aby vše probíhalo hladce, dostane OnePlus Ace 2 i speciální čip SuperVOOC S pro správu napájení. Čip má také za úkol prodloužit životnost baterie. Kromě tohoto čipu je prý pro telefon OnePlus Ace 2 připravený i vlastní zobrazovací čip pro vylepšení vykreslení obrazu v součinnosti s obnovovací frekvencí. Tím odebere část práce procesoru Qualcomm.

Uživatelé díky čipu SuperVOOC S získají větší kontrolu nad nabíjením baterie. OnePlus dokonce tvrdí, že akumulátor zvládne až 1600 plných nabití a vybití a přesto si zachová 80 % své původní kapacity. To postačí na plné čtyři roky používání. Je pravděpodobné, že stejnou výbavu má i globální OnePlus 11R. Jediným rozdílem mezi těmito dvěma modely je uživatelské rozhraní. V Číně jím je ColorOS 13, kdežto globální verze má nadstavbu OxygenOS. Design telefonů je v podstatě stejný jako o modelu OnePlus 11 s tím rozdílem, že u hlavního fotoaparátu chybí optika z dílen společnosti Hasselblad. To znamená, že kamera má poněkud nižší specifikace.