Společnost Huawei je už několik let pod palbou amerických sankcí. A to jsme se ještě před dny dozvěděli, že Spojené státy chtějí opět přitvrdit tak, že nová opatření by mohla být pro Huawei likvidační. Tuto spekulaci ale dnes lehce zmírnil zástupce společnosti Qualcomm, který potvrdil, že v letošním roce čínský výrobce bez procesorů Snapdragon nezůstane. Fanoušci se uklidnili a už netrpělivě vyhlížejí nové prémiové telefony. Mezi ty první bude patřit řada Huawei P60, která údajně může debutovat někdy v průběhu března/marca. Jedním z minimálně dvou modelů v řadě je Huawei P60 Pro, na který se dnes podíváme trochu blíž.

Mění se vzhled hlavní kamery Huawei P60 Pro

Telefony Huawei ze série “P” jsou pověstné svou slušnou foto výbavou. A není jistě od věci připomenout, že vždy také měly hlavní fotoaparát se zajímavým designem. Zdá se, že tomu bude také u letošního modelu Huawei P60 Pro. I když podle podle prvních renderů z konce minulého měsíce má kamera radikálně přepracovaný vzhled, dnešní snímky trochu připomínají fotoaparát modelu P50 Pro. A to i přesto, že je na Twitteru zveřejnil stejný tipař jako ty z minulého měsíce.

Hlavní fotoaparát modelu P50 Pro připomínají dvě velká okruží, ve kterých jsou uloženy snímače. Ovšem pod nimi vidíme u modelu Huawei P60 Pro ještě obdélníkový ostrůvek s nápisem XMAGE, který má o tón světlejší barvu než zadní panel. V černém horním okruží jsou dva horizontálně uložené kruhy se stříbrným ohraničením. Zde tedy najdeme dva klasické snímače. Ve spodním okruží pak leží periskopický snímač a napravo od něj LED blesk. A je tu ještě i čtvrtý snímač, který vidíme napravo mezi dvěma okružími. Vzhled hlavní kamery je tedy jednoduchý, elegantní a celkem i originální.

A jaké snímače u hlavní kamery tipaři momentálně odhadují? Hovoří zatím o primárním 50 MPix senzoru Sony IMX888. Dále pak o 50 MPix širokoúhlém objektivu Sony IMX858 a teleobjektivu OmniVision OV64B s rozlišením 64 MPix. Technologie XMAGE pak vylepší celkový výkon kamery. Každopádně berme ale v potaz, že v této chvíli jde jen o renderované obrázky a odhady tipařů. Ve finále se může změnit jak vzhled kamery, tak i výběr jednotlivých snímačů.