Značka Honor nyní pilně pracuje na telefonech řady Magic 5, protože jejich představovačku má už naplánovanou. Velká sláva proběhne na veletrhu MWC 2023 ve španělské Barceloně 27. února/februára. Ale je zřejmé, že myslí minimálně o jeden krok dopředu. Proslýchá se totiž, že už také pracuje na telefonech ze série Honor 90, které se stanou nástupci modelů Honor 80. Jejich uvedení podle tipařů proběhne údajně už v květnu/máji. Samozřejmě na čínském trhu.

Připomeňme, že telefony řady Honor 80 debutovaly loni na podzim na čínském trhu, ale globální představení mají teprve před sebou. V řadě najdeme standardní model a dále pak i model 80 Pro a 80 SE. O měsíc později Honor představil také model 80 GT. Telefony jsou tedy na trhu poměrně krátkou dobu, ale půlroční rozestup mezi uvedením nové generace není v současnosti nic až tak neobvyklého.

Telefony Honor 90 mají lepší foto výbavu a výkon

Bez ohledu na to, že telefony Honor 80 ještě nejsou na globálních trzích se už teď tipaři zaměřili na modely Honor 90. Na čínském Weibo tvrdí, že se opravdu máme na co těšit. Jestliže loňské telefony měly atraktivní design a zajímavé specifikace, letošní modely na tom prý budou ještě lépe. Výrobce údajně vychytá drobné chyby, které někteří uživatelé telefonům Honor 80 vyčítali a připraví výrazná vylepšení pro foto výbavu.

Hlavní fotoaparát telefonů Honor 90 totiž dostane podporu optické stabilizace obrazu. A to je určitě skvělé, ať už při focení a nebo při nahrávání videa. OIS snižuje otřesy a výsledné snímky díky tomu nejsou rozmazané. A totéž platí i pro video. Vylepšení se prý dočká i zpracování obrazu, což může znamenat přidání nového algoritmu. Kromě toho tipař odhaduje, že Honor také vylepší výkon nových telefonů a přidá i duální reproduktory. Na Weibo najdeme i první teaser pro řadu Honor 90. Na obrázku jsou dvě rudé misky, kdy jedna je větší a druhá menší. Těžko říci, co nám tato upoutávka má naznačit, ale možná to, že telefony dostanou i vylepšený design. Jde ale o první upoutávku, takže nespekulujme a počkejme si na další podrobnější informace.