Zase tu máme neděli po poledni a vy, pokud jste pravidelnými čtenáři našich stránek, jistě víte co vás čeká. Ano, jsou tu s železnou pravidelností naše Vychytávky z Číny. Pro ty z vás, kteří jste tu poprvé objasníme, že tato rubrika nabízí tři tipy na levné čínské gadgety.

Minulou neděli jsme se zaměřili na praktické a super levné produkty. I dnes jsme zapátrali ve slevách a bleskových prodejích a vybrali trojici gadgetů, která sice už tak extra levná není, ale některým z vás se může hodit.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Láhev na výrobu vodíkové vody

Jestli si potrpíte na zdravý životní styl, jistě vám tato vychytávka není neznámá. Jde o láhev, která obohatí běžnou vodu o vodík. Vyšší obsah vodíku pomáhá při detoxikaci organismu a odstraňuje z těla volné radikály, které brání okysličení buněk. Větší okysličení buněk zlepší metabolismus, zmírňuje záněty, snižuje hladinu cukru v krvi a zlepšuje paměť. Zkrátka a dobře, voda s vyšším obsahem vodíku je takový malá zázrak, že. Tato láhev má objem 380 ml a vzhledem k tomu, že není příliš velká, dá se pohodlně přibalit i na cesty. Pokud nechcete vodíkovou vodu rovnou pít, ale raději inhalovat, najdete v balení i inhalační trubici. Láhev je momentálně na Aliexpress ve slevě a přijde na 72 dolary.

Solární panel jako power banka

Nabíjení telefonů a dalších zařízení je pro mnohé výrobce velkou výzvou. Ať už jde o větší kapacity baterií, technologie pro úsporu energie a nebo power banky. A právě power banky využívá mnoho z nás při cestování, dovolených na lesní samotě, nebo při outdoorových aktivitách. Klasických power bank je na trhu velké množství, ale už několik let se prodávají i přenosné solární panely, které se díky jejich velikosti pohodlně vejdou třeba do batohu. Proto se výborně hodí pro využití při výše zmíněných aktivitách. Tento přenosný solární panel má hmotnost 250 gramů, takže jej při túře jednoduše připneme na batoh a můžeme nabíjet. Podmínkou je ovšem to, že svítí slunce. Panel je odolný vůči vodě podle certifikace IPX4 a dokáže nabíjet 2 USB zařízení zároveň. Cen a ve slevě začíná na16,49 dolaru.

Dalekohled s nočním viděním

Pokud jste propadli lovům beze zbraní a rádi pozorujete zvířata v jejich přirozeném prostředí, možná vám ve výbavě chybí pořádný dalekohled. V nabídce jsme jeden takový našli a jeho hlavním tahákem je noční vidění. O to se postará infračervené světlo, které ale nezáří, takže zvěř nevyplaší. Dalekohled podporuje až 8× digitální zoom a také 10° úhel záběru. Dá se připevnit k hlavě, což vám uvolní ruce. Vestavěná baterie má na jedno nabití údajně výdrž až čtyři hodiny provozu při plném používání IR světla a až 7 hodin při nižším používání IR. Součásti je i 32 GB TF karta pro ukládání fotografií nebo videa. Tato zajímavá vychytávka přijde ve slevě na 136,12 dolaru.