Společnost Oppo uvedla v Asii (konkrétně ve Vietnamu) na trh modely Reno8 T a Reno8 T 5G, aniž by kolem toho strhla velký povyk. A přestože Oppo k těmto zařízením nespustilo velké fanfáry, rozhodně stojí za zmínku. Oba telefony jsou totiž zajímavým doplněním trhu smartphonů střední třídy. Jak to?

I když cena zařízení sedí pěkně v kategorii střední třídy, specifikace vám napoví něco jiného. Bez dalších okolků se tedy rovnou pusťme do podrobného představení telefonů Reno8 T a Reno8 T 5G.

OPPO RENO8 T – MIDRANGER, KTERÝ MÁ VŠECHNO

Oppo Reno8 T

Oppo Reno8 T má co nabídnout. V první řadě máte na přední straně 6,43palcový AMOLED displej. Má rozlišení FHD+ a může se pochlubit vzorkovací frekvencí dotyku 180 Hz. Na horní straně se nachází sklo Gorilla Glass 5 a v levém rohu displeje se nachází 32Mpx selfie kamera.

Na zadní straně je Oppo Reno8 T vybaven 100MP primárním fotoaparátem. Ačkoli společnost Oppo neprozradila podrobnosti o snímači, uvedla, že nativní rozlišení fotoaparátu bude na prvním místě mezi smartphony. Na zadní straně jsou další dva snímače, kterými jsou 2MP makro kamera a snímač hloubky.

Kromě toho máte kolem hlavního fotoaparátu kruhové světlo, které může fungovat jako blesk a přizpůsobitelné světlo oznámení. A pod kapotou smartphonu Reno8 T se nachází SoC Helio G99. Ano, je to procesor střední třídy 4G, ale určitě zvládne většinu každodenních aplikací.

Oppo Reno8 T

Jak již bylo řečeno, 4G model Reno8 T se dodává s jedinou možností úložiště a paměti. Lze jej pořídit pouze ve variantě 8/256 GB. Je však vybaven slotem na microSD karty, který vám pomůže úložiště dále rozšířit.

Kromě toho máte k dispozici 5000mAh baterii s rychlým nabíjením SuperVOOC. O rychlosti nabíjení nejsou k dispozici žádné oficiální informace. Odhadujeme však, že by to mělo být 33 W. A Oppo Reno8 T je vybaven systémem ColorOS 13 založeným na Androidu 13. Má také Bluetooth 5.3 a podporu všech hlavních GNSS.

Oppo Reno8 T si můžete pořídit v černé barvě Starlight Black a v kožené oranžové barvě Sunset Orange. Aktuální cena je cca 365 dolarů.

RENO8T 5G – TEN S VÝKONNÝMI SPECIFIKACEMI

U Oppo Reno8 T 5G je zásadní, že má jiný SoC, rychlejší nabíjení a lepší displej.

Co se skrývá pod kapotou? Oppo Reno8 T 5G je vybaven procesorem Snapdragon 695, který je spárován s 8 GB RAM. Na zadní straně je pak 108Mpx fotoaparát s automatickým ostřením a světelností f/1,7. K dispozici jsou dva sekundární snímače, které jsou zřejmě stejné 2MP makro a hloubkové kamery jako u verze 4G.

Kromě toho se zdá, že tento telefon používá také stejný 32MP přední fotoaparát. Jeho umístění je však uprostřed nahoře.

A co displej? No, model Reno8 T 5G má 10bitový displej OLED s rozlišením FHD+. Disponuje 360Hz vzorkovací frekvencí dotyku a 120Hz obnovovací frekvencí.

Kromě toho má telefon baterii o kapacitě 4800 mAh s podporou 67W rychlonabíjení SuperVOOC. Po vybalení z krabice běží na telefonu systém ColorOS 13. Nemá však 3,5mm jack, kterým disponuje 4G verze.

Reno8 T 5G se dodává v barvách Dawn Gold a Starlight Black. A pořídit si jej můžete za cca 430 dolarů.