Společnost Xiaomi vstoupila na trh s tablety už poměrně dávno. Jenže o tablety přestal být postupně zájem, takže Xiaomi pozastavila jejich produkci. Ovšem pandemie koronaviru a časté lockdowny zahrály ve prospěch tabletů a proto se mnoho výrobců do nich s vervou pustilo. Včetně Xiaomi, která po tříleté odmlce vydala v roce 2021 nové tablety Xiaomi Mi Pad 5 a Mi Pad 5 Pro. A protože železo se má kout dokud je žhavé, poslala je i na globální trhy. Všichni proto logicky loni očekávali jejich nástupce, Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro. Jak víme, čekání bylo marné.

Vzhledem k tomu, že se do tabletů pustily i společnosti Oppo, Realme, Vivo a brzy uvidíme i první tablet OnePlus, Xiaomi jistě nezůstane pozadu. Proslýchá se, že na tabletech řady Xiaomi Pad 6 stále pracuje a je pravděpodobné, že je v průběhu letošního roku představí. O tablety se opět začínají zajímat i tipaři, takže se pojďme podívat, jaké specifikace u nich odhadují.

Co tvrdí tipaři o tabletech řady Xiaomi Pad 6

Své první odhady o parametrech tabletů Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro zveřejnil na čínském Weibo známý tipař Digital Chat Station. Podle jeho mínění dostanou oba tablety stejný displej. Je prý typu IPS LCD s úhlopříčkou 11 palců a rozlišením 2880 ×1800 pixelů. Počítá s obnovovací frekvencí 120 Hz, případně i 144 Hz. Oba displeje prý také podporují HDR10+ a Dolby Vision, což zní celkem zajímavě.

Jestliže displeje tabletů Xiaomi Pad 6 a Pad 6 Pro jsou stejné, v čem by se tedy mohly lišit? Tipař to vidí na procesory. Standardní model podle něj pohání Snapdragon 870, a to může být pro některé potenciální kupce trochu zklamání, protože stejný čipset pohání i dva roky starý tablet Xiaomi Pad 5 Pro. Vše právě ale vynahradí model Pad 6 Pro, který údajně dostane Snapdragon 8+ Gen1. A to už je tedy pořádný upgrade. Oba tablet dále budou mít až 12 GB operační paměti a až 512 GB interního úložiště. Nechybí prý ani rychlé nabíjení s výkonem 67 W. A v neposlední řadě mají i snímač otisků prstů, který nebyl k dispozici u jejich předchůdců. Počkejme ale na to, zda některé ze specifikací potvrdí i výrobce.