Společnost OnePlus nás už za pět dnů pozve na globální představovačku, na které představí poměrně dost nových produktů, včetně vlajkového telefonu OnePlus 11. Ale samozřejmě letos dojde i na telefony střední třídy, které jsou seřazeny v řadě Nord. Ta v poslední době získává u fanoušků společnosti čím dál tím větší oblibu. Vlajkové telefony jsou stále dražší a skalní fandové OnePlus proto raději sáhnou po levnějším modelu z řady Nord, který má dobře vyvážený poměr cena/výkon. Velký úspěch zaznamenal především model Nord 2, který ale debutoval v roce 2021. Nu a od té doby stále čekáme na jeho nástupce, OnePlus Nord 3.

Valná většina tipařů věřila, že OnePlus Nord 3 dorazí na trh ani ne rok po uvedení jeho předchůdce. Hlásili, že v Indii už probíhají první interní testy a jeho debut odhadovali na druhý kvartál roku 2022. Jenže místo modelu Nord 3 se na trh dostaly jiné telefony z této produktové řady. Ale máme tu rok 2023 a novou naději, že snad už letos se tohoto telefonu dočkáme. A znovu se na síti, v tomto případě na Twitteru, začínají objevovat nové zvěsti o OnePlus Nord 3.

Design a některé parametry OnePlus Nord 3

Tipař Shishir, který informace na Twitteru zveřejnil není příliš známý, takže vše berme s rezervou. Nejdřív se tedy podíváme na design OnePlus Nord 3, který je zobrazený na schématickém nákresu. Vypadá to, že telefon má plochý displej, zadní panel i hrany. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Hlavní fotoaparát je uložený v modulu, který tvoří dvě velká okruží v levém horním rohu zadního panelu. Napravo od nich zřejmě leží duální LED blesk. Je celkem zajímavé, že na nákresu vidíme, že nechybí ani posuvné tlačítko Alert Slider. OnePlus totiž oznámil, že toto tlačítko vyhradil jen pro telefony vyšší třídy.

K specifikacím tipař říká, že displej telefonu OnePlus Nord 3 je typu AMOLED s úhlopříčkou 6,74 palce, rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Díky tomu by se tak tento model stal zařízením s nejvyšším rozlišením obrazovky v řadě Nord. Dále z tweetu vyčteme, že na postu procesoru sedí Dimensity 8200 s GPU Mali-G610 MC6. Na střední třídu tedy velmi slušný čipset. Hlavní fotoaparát je prý trojitý a baterie má kapacitu 4500mAh nebo 5000 mAh. Rychlé nabíjení má pak výkon 100 W. Operačním systémem je Android 13 s nadstavbou Oxygen OS 13. Pokud i výrobce tyto specifikace potvrdí, mám co do činění s opravdu velmi slušným telefonem střední třídy.