Nedávno byla aplikace Google TV pro operační systém Android přepracována do designu Material You. A Google aktuálně navazuje na design Material You speciálním widgetem na domovskou obrazovku systému Android pro Google TV.

Tento widget jsme viděli v prosinci s číslem verze 4.38.7.4. Widget pro G TV se nyní objevil v seznamu widgetů. O datu jeho uvedení pro širokou veřejnost je však zatím předčasné hovořit. A to z jednoduchého důvodu – ještě není hotový. Widget má mít údajně velikost náhledu 4×5. Což bude i minimální velikost. Může se však rozšířit i nad tento rámec a vyplnit celou obrazovku telefonu.

SOUČASNÝ WIDGET GOOGLE TV JE VELMI OMEZENÝ

Google TV

Současná funkce v zařízení se systémem Android ve skutečnosti nepracuje tak, jak by měl fungovat plnohodnotný widget pro aplikaci G TV. To, co nyní získáte, je pouze krátký pruh aplikace TV, který sdílí rámeček s vyhledávačem Google. Klepnutím na ni se otevře pouze klíčové slovo a zástupce dálkového ovládání. Když klepnete na střed zástupce, otevře se pouze karta aplikace Domů.

Vzhledem k velikosti widgetu lze očekávat, že má možnost zobrazovat doporučení obsahu přímo z Google TV na domovské obrazovce. Funkce, která je v současné době k dispozici u jiných streamovacích služeb, jako jsou Netflix nebo Hulu.

GOOGLE MŮŽE PŘEDSTAVIT DALŠÍ DVA WIDGETY

Google již několik měsíců pracuje na dalších widgetech, jako je například nový widget pro Kontakty nebo widget aplikace Google. Pokud vše půjde podle plánu, může tak Google spustit všechny tři widgety najednou. Widget na snímku obrazovky výše je pořízen ze smartphonu Google Pixel 7 Pro. Telefon běží na systému Android 13 ve verzi QPR2 Beta.