Na globálních trzích se chystá na svou premiéru telefon OnePlus 11R. Není tajemstvím, že jde o stejný model, který bude na čínském trhu debutovat s názvem OnePlus Ace 2. A k tomu už můžeme říci i to, že v Číně výrobce tento nový stroj představí ve stejném termínu, jako OnePlus 11R na globálním trhu, tedy 7. února/februára. Telefon je na uvedení připravený, má za sebou všechny certifikace, prošel testy Antutu a nyní jej testeři prověřili i na platformě Geekbench. Pojďme se proto podívat, zda testy prozradily něco nového a nebo jen potvrdily specifikace, které už známe.

Jak dopadl OnePlus Ace 2 na Geekbench

Doslova před pár dny prošel telefon OnePlus Ace 2 benchmarkovými testy Antutu, které potvrdily, že telefon pohání procesor Snapdragon 8+ Gen1. Proto nás zajímá, zda se stejným čipsetem prošel i testy Geekbench, kde byl otestovaný se stejným kódovým označením PHK110. Z testovacího výpisu plyne, že že jej pohání osmi jádrový procesor se základním taktem 2,02 GHz a maximálním taktem 3,19 GHz. Jde tedy o Snapdragon 8+ Gen1, který byl loni vlajkovým čipsetem. Ale i letos jej můžeme považovat za skutečně prémiový.

OnePlus Ace 2 byl testován s 16 GB operační paměti a běžel na operačním systému Android 13. Je to tedy stejná paměťová verze, která prošla i Antutu. Ale je pravděpodobné, že na trh půjdou i další paměťové konfigurace. V Single-core testu nasbíral telefon celkem 1336 bodů a ve více jádrovém testu pak 4178 bodů. Je to sice vysoké skóre, ale ne to nejvyšší, jaké jsme na Geekbench u čipsetu Snapdragon 8+ Gen1 viděli.

V závěru ještě doplníme specifikace, které u modelu OnePlus Ace 2 zatím známe. Zakřivený AMOLED displej má úhlopříčku 6,7 palce, rozlišení 1,5 K a obnovovací frekvenci 120 Hz. Interní úložiště dosáhne až na 512 GB a v rámci RAM prý můžeme počítat i s verzemi s 8 GB a 12 GB. Baterie má údajně solidní kapacitu 5000 mAh a podporu 100 W nabíjení. U foto výbavy se prý dočkáme 16 MPix přední kamery a hlavního fotoaparátu s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači. OnePlus Ace 2 půjde na čínský trh ve dvou barevných variantách, a to Vast Black a Ice Blue.