Pokud jsou pro vás baterie a rychlost nabíjení smartphonu důležitými faktory, máme pro vás dnes vynikající zprávu. V současné době nás dělí jen několik dní od jednoho z nejvýznamnějších uvedení na trh v roce 2023. Mobilní zařízení s nejrychlejším a nejvýkonnějším nabíjením na světě uvidíme již 9. února. Jedním z TOP chytrých telefonů v oblasti baterie je v současné době totiž Realme GT Neo 5. Baterie dobije z 0 na 100 přibližně za 9 minut. A výkon nabíjení je 240 W.

Čtete správně – 240 W. S tímto smartphonem od Realme se poprvé na mobilním zařízení objeví technologie, kterou společnost OPPO představila v loňském roce. Jelikož obsahuje velmi zajímavé aspekty v oblasti chlazení a bezpečnostních protokolů, nejedná se pouze o technologii založenou na napájení.

REALME GT NEO 5 NABÍJENÍ JE EXTRÉMNĚ RYCHLÉ: Z 0 NA 100 ZA 9 MINUT

Všichni jsme se zaradovali, když společnost OPPO oznámila technologii nabíjení SuperVOOC 240W. Předpokládali jsme, že půjde o věc daleké budoucnosti a že bude nějakou dobu trvat, než se smartphone s takovým nabíjením objeví v obchodech. Pak jsme zjistili, že se dočkáme tohoto na trhu již 9. února a že je tedy v podstatě již realitou.

Realme GT Neo 5

Uživatelé můžou s tímto nabíjením dobít smartphone z 0 % na 100 % za 9 minut. Proces z 0 na 50 procent tak trvá přibližně 3-4 minuty, protože počáteční kroky nabíjení jsou nejrychlejší. Baterie zařízení se plně nabije a je připravena k práci na zbytek dne za dobu kratší, než vám zabere vypití jednoho šálku kávy.

Jedná se o první chytrý telefon, který podporuje 240W napájení. Což kromě správy napájení představuje výzvu z hlediska řízení tepla a bezpečnosti. Potřebuje účinné chladicí a bezpečnostní technologie. Smartphone je vybaven specializovanou nabíječkou a větším než obvyklým kabelem, který podporuje až 12 ampérů, aby bylo možné těchto čísel dosáhnout.

Dále má zařízení grafenovou desku, která odvádí teplo. A také mnohem více senzorů než obvykle, ty jsou zde přítomny kvůli monitoringu během nabíjení.

A co je nejdůležitější, firma ujišťuje, že tato technologie dobře funguje po dobu 1 600 nabíjecích cyklů bez degradace. To by znamenalo životnost 4 nebo 5 let, v závislosti na používání. A to zní vážně skvěle. Nemyslíte?