Už nějakou dobu není tajemstvím, že společnost OnePlus na 7. února/februára plánuje velkou globální prezentační akci. Původně jsme očekávali, že na ní uvede na globální trhy jen vlajkový stroj OnePlus 11. Následně ale výrobce oznámil, že představí i další produkty. Jsou to TWS sluchátka Buds Pro 2, mechanická klávesnice, televize, telefon OnePlus 11R a v neposlední řadě i tablet OnePlus Pad. Co se tabletu týče, nezbývá než zakřičet: konečně! Čekáme na něj už dlouho a jeho uvedení OnePlus několikrát odložil.

Ovšem už pár dnů najdeme na speciální webové stránce OnePlus upoutávku, která jasně potvrdila, že tablet OnePlus Pad výrobce skutečně v únoru představí a navíc potvrdila také jeho design. Ten se od ostatních tabletů společností, které jsou členy skupiny BBK Electronics, liší. Vzhledem tedy OnePlus Pad není kopií tabletů značek Realme, Oppo nebo Vivo. A to je jistě dobře. Dokonce se dá říci, že se jeho vzhled celkově vymyká klasickému designu, na jaký jsme u tabletů zvyklí.

Jak je na tom OnePlus Pad se specifikacemi?

Co se týče parametrů toho zatím příliš nevíme, ale tipaři už pomalu začínají něco málo naznačovat. Například nám dobře známý Digital Chat Station tvrdí, že tablet dostane dvoučlánkovou baterii s kapacitou 4320 mAh u jednotlivých článků. Celková kapacita tedy je 8640 mAh a oficiálně zřejmě jde o 8840 mAh akumulátor. To, že je akumulátor složený ze dvou článků také znamená jeho rychlejší nabíjení. A když už jsme u nabíjení, tipař se domnívá, že půjde o rychlé nabíjení s výkonem 67 W. To by mohlo baterii nabít zhruba za jednu hodinu.

Kromě toho tipař také mluví o rozlišení displeje, které dosáhlo na 2,8K. Potvrzeno je i to, že obrazovka tabletu je typu LCD a má obnovovací frekvenci až 144 Hz, podporuje HDR10+ a Dolby Vision. Velkou záhadou je ale velikost displeje. Může se pohybovat mezi 10 až 12 palci. Zatím také nevíme, jaký procesor OnePlus Pad dostane. Promo kampaň ale pokračuje, takže je možné, že ještě před představovačkou budeme vědět víc.