Jistě si vzpomenete na dobu, kdy Carl Pei opustil společnost OnePlus a vrhl se do svých vlastních aktivit. Vytvořil startup Nothing, od kterého mnozí z nás očekávali velké věci. Po delší době vydal startup svůj první produkt, bezdrátová sluchátka Nothing ear (1) s velmi zajímavým transparentním designem. Po vydání sluchátek fanoušci netrpělivě čekali, kdy Pei představí první telefon. Čekání bylo poněkud delší, ale nakonec loni o prázdninách debutoval Nothing Phone (1). Design opět fanoušky uchvátil, ale hardware a software telefonu už poněkud méně. Nešlo totiž o vlajkový stroj a dokonce se dá říci, že ani o onoho pověstného “zabijáka vlajkových lodí”. Nyní se zdá, že přišel čas pro nástupce tohoto modelu který ponese jednoduchý název Nothing Phone (2).

Nothing Phone (2) chce dobýt Spojené státy

Jak na tom je a bude chystaný telefon Nothing Phone (2)? Přesně na toto téma poskytl Carl Pei exkluzivní rozhovor stránkám Inverse. Asi tím hlavním, co Pei zmínil byla informace o rozšíření vývojářského týmu Nothing. V týmu, který pracoval na vývoji prvního telefonu bylo jen pět inženýrů, takže práce na Nothing OS byla outsourcovaná. Nyní se tým rozšířil asi na stovku lidí a proto byl software postavený na systému Android 13 vyvinutý interně. Také celkově se značka Nothing rozrostla, zvýšily se její příjmy a to otevírá další nové možnosti.

S tím se neodmyslitelně pojí i vstup na nové trhy. Tím primárním je podle Pei americký trh. Tamní uživatele prý už nudí telefony Apple a Samsung. Jako alternativu tedy volí telefony Motorola a OnePlus. V letošním roce se chce k těmto telefonům připojit i Nothing Phone (2). Potvrdil, že telefon chtějí v USA představit někdy na koci letošního roku. Dále Pei uvedl, že budou spolupracovat i s americkými operátory na certifikacích a přizpůsobení některých funkcí. A to je jistě zajímavá informace i pro americké uživatele.

Nový telefon cílí na solidní software

Přesto se i při vývoji telefonu Nothing Phone (2) chtějí držet své původní strategie. Nechtějí nabízet vlajkový stroj s přemrštěnou cenou, ale telefon s atraktivním designem, přijatelnou cenou a skvělou softwarem. K tomu ale sdělil, že jejich druhý telefon přece jen i v rámci hardware míří trochu výš. Bude jednoznačně lepší než jeho předchůdce a vstoupí do segmentu prémiových strojů. Pei sice nesdělil žádné podrobnosti o parametrech chystaného telefonu, ale naznačil, že se při jeho vývoji výrazně soustředí na software. Jejich hlavním mottem je to, že chtějí uvádět produkty na trh jen takovým tempem, aby byli schopni zajistit jejich softwarovou podporu a neustále je zlepšovali. Bude proto velmi zajímavé sledovat, jak se vývoj telefonu Nothing Phone (2) posunuje kupředu. Doufáme také, že Pei brzy sdělí i podrobnosti o hardwarové výbavě telefonu.