Značka Honor se po svém osamostatnění od společnosti Huawei opravdu snaží. Nejen na čínský trh, ale i na ten globální posílá poměrně svižným tempem nové telefony a potenciální kupci o ně mají zájem. A podle všeho nás už za necelý měsíc čeká další lahůdka z jejich dílny. Výrobce totiž celkem nedávno naznačil, že chystá vlajkovou řadu Honor Magic 5, kterou chce výrazně konkurovat společnosti Samsung a jejich řadě Galaxy S23.

Jednoduchou upoutávkou s se sloganem „Vydejte se za hranice Galaxie a zažijte skutečnou Magii“ vyzval společnost Samsung na souboj. V první linii Honoru se tak objeví telefony Honor Magic 5, Magic 5 Pro a prémiový Magic 5 Ultimate. U těchto telefonů už výrobce naznačil, že budou debutovat na veletrhu MWC 2023 ve španělské Barceloně. Veletrh proběhne na konci února/februára, ale přesný termín představovačky jsme zatím neznali.

Telefony Honor Magic 5 předvedou své kouzlo 27. února

Když se ale dnes podíváme na oficiální globální stránky Honoru, najdeme zde upoutávku s termínem uvedení telefonů řady Honor Magic 5 a také skládacího modelu Honor Magic Vs. Představovačka podle očekávání proběhne na veletrhu MWC, a to 27. února v 13:30 našeho času. Pro ty, kteří se do Barcelony na veletrh nedostanou, bude uvedení telefonů živě streamováno. Vypadá to tedy, že konkurenty nedostanou jen telefony řady Galaxy S23, ale také skládací model Galaxy Z Fold 4.

Všechny tři telefony řady Magic 5 podle předchozích informací pohání procesor Snapdragon 8 Gen2. Podporují prý také až 100 hybridní zoom a 10× optický zoom. Mají OLED displeje s dynamickou obnovovací frekvencí 1 Hz až 120 Hz. A nechybí ani podpora rychlého nabíjení. Všechny telefony běží na operačním systému Android 13 s nadstavbou Magic UI 7.0. Parametry globální verze skládacího modelu Magic Vs jsou prý stejné jako u jeho čínského bratra. Předpokládáme, že další podrobnosti o specifikacích modelů Magic 5 nabídne výrobce ještě před veletrhem MWC.