Značka Redmi je pověstná tím, že její telefony mají vždy dobře vyvážený poměr cena/výkon. A nemusí nutně jít jen o modely ze série Note nebo K. Na trh totiž dokázala poslat i super levné telefony, které oslovily celkem dost fanoušků. Je sice pravda, že modely Redmi A1 a A1 Plus debutovaly loni na indickém trhu, na kterém je o takto levné telefony vždy velký zájem. Oba modely byly navíc těmi prvními, kterými Redmi otevřela novou řadu A. Letos se v této řadě dočkáme dalších přírůstků v podobě modelů Redmi A2 a A2 Plus. Oba telefony už dokonce prošly indickou certifikaci BIS.

Dostanou Redmi A2 a A2 Plus nějaká vylepšení?

První informace o levných telefonech se objevily na stránkách MySmartPrice a všiml si jich i tipař Mukul Sharma. Sice zatím není jasné, kdy se Redmi A2 a A2 Plus na indickém trhu objeví, ale bude to už zřejmě brzy. Certifikaci BIS už mají telefony za sebou, takže se podíváme co z certifikačního výpisu vyčteme. A mnoho toho opravdu není.

První z telefonů, tedy Redmi A2, byl certifikovaný s modelovými označeními 23028RNCAH a 23028RNCAI. Druhý pak s označeními 23028RN4DH a 23028RN4DI. Podle označení můžeme odhadnout, že se kromě indického trhu dostanou i na jiné trhy. Nic víc dalšího ale tipaři o telefonech neuvádějí, takže budeme muset vycházet ze specifikací, které mají jejich loňští předchůdci. Navíc se proslýchá, že Xiaomi, potažmo Redmi, se teď víc zajímá o telefony základní třídy a to hlavně o ty, které se budou prodávat na indickém trhu. Tam nebyl loňský rok pro Xiaomi příliš úspěšný. Propadla se totiž až na třetí míst v rámci prodejnosti. Překvapivě první místo urval Samsung a Vivo bodovalo na druhém místě.

Takže se podle tipařů bude Xiaomi snažit víc oslovit potenciální kupce svými levnějšími stroji. Proto je pravděpodobné, že modely Redmi A2 a A2 Plus dostanou nějaká ta vylepšení, případně půjdou na trh ve více barvách. Výrobce má prostor pro zvýšení kapacity operační i interní paměti na 4 GB/64 GB. Může uživatelům nabídnout baterii s kapacitou 5000 mAh a rychlejším nabíjením než  jen 10 W. A určitě by stálo za úvahu přidat telefonům i nějaký výkonnější procesor než původní čtyř jádrový Helio A22. A v neposlední řadě se vylepšení nabízí i u foto výbavy. To vše se určitě dá zvládnou i při zachování nízké ceny. Proto počkejme na to až tipaři nebo samotný výrobce uvedou o modelech Redmi A2 a A2 Plus podrobnější informace.